Aktualności - Sport

08-03-2018

AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI W RYKACH POD PATRONATEM STANISŁAWA JAGIEŁŁO STAROSTY RYCKIEGO

Zdjęcie Artykułu

Set Górzno, wygrywając w finale ALS Mężczyzn 3:1 ze Szkołą Orląt Dęblin, po raz pierwszy został mistrzem ALS w Rykach. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze Budowlanki Ryki po zwycięstwie nad Juniorem Powiślakiem Końskowola.

Dla Seta Górzno była to czwarta próba zdobycia tytułu mistrza. Siatkarze dęblińskiej Szkoły Orląt przed szansą wygrania rozgrywek stanęli po raz drugi z rzędu. Obie ekipy łączył ich pogromca czyli Kangur Okrzeja, którego zabrakło w XVII edycji ALS.

Mecz rozpoczął się "wymianą ciosów". Walka na boisku toczyła się punkt za punkt. Taki przebieg miały pierwsze dwa sety, do momentu gdy Set przekraczał barierę 20 punktów. Wtedy to siatkarze Tomasza Szczęśniaka odskakiwali na kilka punktów kończąc partie swoim zwycięstwami. Trzeci set to popis i dominacja Szkoły Orląt. Łatwo wygrana mogła wskazywać, że Lotnicy wreszcie złapali korzystny wiatr, który poniesie ich do zwycięstwa. W tej częsci gry Karol Janczewski popisywał się efektownymi  i skutecznymi atakami.

Czwarta i jak się później okazało ostatnia partia  meczu był najlepszą częścią finału. Głównymi bohaterami Górzna byli bracia Cezary i Marcin Banaszkowie. Ten pierwszy skutecznie atakował w drugi metr po skosie siatki, drugi demolował przeciwników atomową zagrywką. Po stronie dęblinian oprócz wspomnianego Janczewskiego znakomicie grał Jakub Szczepaniak. Choć zawodnik ten nie dysponuje siatkarskim wzrostem to dzięki swojej skoczności siał postrach w szeregach rywali. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku ostatecznie zwyciężyli siatkarze Seta 3:1.

Budowlanka: Leszek Wójcik, Dominik Sulej, Tomasz Białek, Marcin Gorzkowski, Mateusz Pawlak, Dominik Ochnik, Mateusz Bieniek, Adrian Sochal.

Powiślak Junior: Patryk Abramek, Maciej Korczak, Maciej Rogala, Kacper Król, Maciej Bigos, Sebastian Gruza, Karol Kozak, Jakub Polak, Piotr Skwarek, Kamil Kowalczyk, Marek Turbiasz, Jakub Beczek.

Set Górzno: Sebastian Matysiak, Cezary Banaszek, Marcin Banaszek, Michał Sekuła, Patryk Makulec, Filip Ziomek, Mariusz Mucha, Arkadiusz Chmielak.

Szkoła Orląt: Piotr Jaśkowski, Mateusz Adamiec, Robert Tałaj, Sebastian Tałaj, Jakub Szczepaniak, Dariusz Gogacz, Dawid Praczyk, Kamil Kłos, Karol Janczewski.

Najlepsi Siatkarze ALS 2018: Jakub Szczepaniak (Szkoła Orląt Dęblin) i Marcin Banaszek (Set Górzno)

Podczas ceremonii wręczenia pucharów Mariusz Nastalski, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSZ nr 2 w Rykach od 17 lat organizator Amatorskiej Ligi Siatkówki w Rykach został odznaczony Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego za działalność na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu dzieci i młodzieży. Medal M. Nastalskiemu wręczył Grzegorz Kapusta, wicemarszałek woj. lubelskiego.

AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI W RYKACH POD PATRONATEM STANISŁAWA JAGIEŁŁY STAROSTY RYCKIEGO