Tutaj jesteś Aktualności Tarczobus odwiedził Ryki

Aktualności

29-06-2020

Tarczobus odwiedził Ryki

Zdjęcie Artykułu

W poniedziałek 29 czerwca 2020 r. przed Starostwem Powiatowym w Rykach stanął TARCZOBUS – mobilny punkt informacji, w którym pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach udzielali porad na temat Tarczy Antykryzysowej. Właściciele firm mogli uzyskać informacje, o jakie wsparcie mogą się ubiegać w związku z pandemią COVID-19.

Podczas wizyty Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzej Danilkiewicz symboliczny czek na kwotę 7.767.000 złotych na ręce Wicestarosty Ryckiego Dariusza Cenkla oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Piotra Gałkowskiego. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i  skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Mam nadzieję, że fundusze, które trafiły do przedsiębiorców i firm z naszego terenu, pomogły im przetrwać ten trudny czas. Obecny rok jest dla nich wyjątkowo trudny. Naszą rolą jako samorządu powiatu ryckiego, jest dotarcie z informacją o pomocy do każdego przedsiębiorcy na naszym terenie, żeby miał szansę i wiedzę jak z oferowanego wsparcia skorzystać – podkreślił Wicestarosta Dariusz Cenkiel.
 
Na dzień dzisiejszy z niskoprocentowej pożyczki z Funduszu Pracy dla mikro przedsiębiorców skorzystały powiecie ryckim 1632 podmioty na łączną kwotę 8 153 799,00 zł (art.15zzd).
 
W przypadku gdy w związku z pandemią koronawirusa przedsiębiorca zanotował spadek obrotów a jego sytuacja w stosunku do roku ubiegłego uległa pogorszeniu, może skorzystać z innych form pomocy.
 
Po pierwsze, jeśli przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników, może skorzystać z dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (art.15zzc).
 
W ramach tej formy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rykach złożono 217 wniosków na łączną kwotę 1 145 820,00 zł.
 
Po drugie, przedsiębiorcom będących pracodawcami, umożliwiono ubieganie się o dofinansowanie z tytułu spadku obrotów gospodarczych, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne (art.15zzb).
 
Według stanu na dzień 29 czerwca do tutejszego urzędu pracy wpłynęły wnioski od 121 pracodawców na dofinansowanie wynagrodzenia dla ok. 800 pracowników na łączną kwotę 3 383 454,98 zł.
 
Do 29 czerwca 2020 r. w ramach instrumentów Tarczy Antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Rykach wydał 12 mln 783 tyś. zł.
 
 
Należy podkreślić, że pomoc dla firm jest nadal oferowana, a środki są w pełni zagwarantowane.
 

Tarczobus odwiedził Ryki

Powrót