Tutaj jesteś Aktualności Folkowa niedziela w Rykach

Aktualności

25-08-2020

Folkowa niedziela w Rykach

Zdjęcie Artykułu

23 sierpnia 2020 r. na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbyła się impreza pn. „Warsztaty, jarmark i zabawa ludowa”. Organizatorem przedsięwzięcia było Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach w partnerstwie m.in. z Powiatem Ryckim.

Na Scenie Parkowej w Rykach można było zobaczyć występy zespołów śpiewaczych i kapel ludowych z terenu powiatu, wśród których był m.in. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Ryki”.       
W programie imprezy znalazły się również pokazy rękodzieła: wikliniarstwa i garncarstwa oraz pokaz pieczenia chleba. Na uczestników czekał także kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych. Impreza zakończyła się zabawą pod chmurką z zespołem Relax.
Tego samego dnia na Parkowej Scenie MGCK odbyły się Dożynki Gminne „Ryki 2020”. Msza Św. w intencji rolników została odprawiona w Kościele Parafialnym w Rykach. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatowego: Dariusz Szczygielski Starosta Rycki, Monika Kośmińska Wicestarosta Rycki, Piotr Łysoń Przewodniczący Rady Powiatu oraz Grażyna Jeżewska Członek Zarządu Powiatu. 
 
Zadanie „Warsztaty, jarmark i zabawa ludowa” jest realizowane w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan operacyjny na lata 2020-2021.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej  w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 
 
Foto: MGCK w Rykach
 
Powrót