Tutaj jesteś Aktualności VIII edycja konkursu “Rolnik...

Aktualności

10-10-2019

VIII edycja konkursu “Rolnik Lubelszczyzny”

Zdjęcie Artykułu

9 października 2019 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się Gala VIII edycji Konkursu "Rolnik Lubelszczyzny 2019". W gronie wyróżnionych rolników jest również przedstawiciel Powiatu Ryckiego – Pan Jacek Beczek z Białek Dolnych gmina Ułęż, który otrzymał nagrodę od Pana Dariusza Szczygielskiego Starosty Ryckiego.

Gospodarstwo Pana Jacka Beczka liczy ok. 67 ha powierzchni, nastawione jest na produkcję roślinną, głównie zboża i kukurydza. Uprawa w gospodarstwie prowadzona jest w sposób bezorkowy, co pozwala na ograniczenie stosowania nawozów sztucznych oraz zmniejsza skutki suszy. To wyróżnienie dla najlepszych agrogospodarzy, którzy wdrażają innowacyjne rozwiązania w swoich gospodarstwach i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych – powiedział Starosta Dariusz Szczygielski – serdecznie gratuluję Panu Jackowi Beczkowi, bardzo cieszę się, że w tak szacownym gronie mamy przedstawiciela powiatu ryckiego.
 
Celem konkursu jest popularyzacja rolniczego charakteru regionu, promocja osiągnięć lubelskich producentów oraz uhonorowanie najlepszych rolników i zmotywowanie ich do dalszego rozwoju.
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Jacek Sasin - Wiceprezes Rady Ministrów, Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
W tegorocznej edycji zostali wyłonieni najlepsi rolnicy w czterech kategoriach, tj. produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, ogrodnictwie, sadownictwie.
 
Produkcja zwierzęca:
I miejsce - p. Grzegorz Pszczoła, powiat puławski.
II miejsce - p. Adam Majewski, powiat kraśnicki.
III miejsce - p. Władysław Puczyk, powiat parczewski.
Wyróżnienia:
  • p. Adrian Kałkus, powiat lubelski.
  • p. Janusz Flis, powiat biłgorajski.
  • p. Andrzej Twardowski, powiat lubelski.
 
Produkcja roślinna:
I miejsce - p. Jarosław Miściur, powiat lubelski.
II miejsce - p. Paweł Maciejewski, powiat hrubieszowski.
III miejsce - p. Janusz Skrzypek, powiat kraśnicki.
Wyróżnienia:
  • p. Jacek Beczek, powiat rycki.
  • p. Artur Skorek, , powiat świdnicki.
  • p. Katarzyna Kluch, powiat świdnicki.
 
Ogrodnictwo:
I miejsce - p. Anna i Grzegorz Kowalscy, powiat świdnicki.
Wyróżnienie - p. Piotr Łączny, powiat kraśnicki.
 
Sadownictwo:
I miejsce - p. Filip Starek, powiat opolski.
Wyróżnienie - p. Romuald Dudek, powiat kraśnicki.
 
Galę Finałową uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który jest Ambasadorem Województwa Lubelskiego.

VIII edycja konkursu “Rolnik Lubelszczyzny”

Powrót