Tutaj jesteś Kultura i oświata Święto Narodowe 3 maja w cieniu epidemii

Aktualności - Kultura i oświata

04-05-2020

Święto Narodowe 3 maja w cieniu epidemii

Zdjęcie Artykułu

Ze względu na pandemię koronawirusa obchody tegorocznego Święta Narodowego 3 maja zostało ograniczone do minimum. Z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji w kościele Parafialnym w Rykach została odprawiona się msze święte w intencji Ojczyzny.

Przedstawiciele władz samorządowych: Dariusz Szczygielski Starosta Rycki i Piotr Łysoń Przewodniczący Rady Powiatu złożyli wieniec okolicznościowy pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja 1791 r. znajdującym się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach.
 
Mimo stopniowego poluzowywania niektórych obostrzeń, ze względu na koronawirusa w Polsce wciąż obowiązują dodatkowe zakazy, m.in. zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. W związku z tym przedstawiciele władz samorządowych, organizacji i stowarzyszeń, którzy chcieli złożyć wiązanki pod pomnikiem, robili to w sposób indywidualny.
 
Nie zmieniła się jednak tradycja wywieszania w oknach domów biało-czerwonych flag. W ten sposób mieszkańcy powiatu ryckiego okazali swój patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych.

Święto Narodowe 3 maja w cieniu epidemii

Powrót