Aktualności - Sport

01-06-2017

Budowlanka trzecią szkolną drużyną piłkarską Lubelszczyzny

Zdjęcie Artykułu

Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego z Ryk zajęła III miejsce w finale województwa lubelskiego w piłce nożnej.

W turnieju finałowym, który odbył się 23 maja br. w Białej Podlasce, piłkarki prowadzone przez Mariusza Nastalskiego dwukrotnie wygrywały i raz przegrały.

W zawodach z powodu kontuzji nie wzięła udziału Anna Mikusek, która w meczach półfinałowych zdobyła 6 spośród 11 zdobytych przez zespół Budowlanki goli.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Akademickiego Liceum Ogólnokształcące PWSZ im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, która składa się z zawodniczek pierwszoligowego AZS PWSZ Biała Podlaska. Srebrne medale odebrały dziewczyny z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II z Lublina. Lublinianki to także zawodniczki z klubów piłkarskich, uczennice liceum sportowego o profilu piłka nożna mające tygodniowo 10 godzin wychowania fizycznego i na co dzień trenujące wyczynowo tę dyscyplinę.
Wyniki

ZSZ 2 Ryki - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju 3-0 (gole Mitura 3)
ZSZ 2 Ryki - V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Lublin 0-7
mecz o III miejsca
ZSZ 2 Ryki - Zespół Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chełmie 2-0 (Mitura, Sala)

Skład drużyny ZSZ 2 Ryki: Patrycja Kiliszek, Weronika Witak, Weronika Mitura, Jolanta Rodak, Magda Olek, Maja Beczek , Ania Warowna, Agata Jaszczyk, Iza Sala.