Tutaj jesteś Powiat Ochrona zdrowia Internetowe Konto Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta

Logo - Internetowe Konto PacjentaMinisterstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 roku usługę dla obywateli – INTERNETOWE KONTO PACJENTA (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem:

https://pacjent.gov.pl/

Dzięki aplikacji w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp, np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić, m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Dostęp do IKP można uzyskać za pomocą dwóch prostych kroków:

Założenie Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony,

Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego.

 

Po zalogowaniu uzyskuje się dostęp do wszystkich funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

Zachęcamy do korzystania.

Więcej informacji o Internetowym Koncie Pacjenta znajduje się pod adresem: https://pacjent.gov.pl/pomoc/dowiedz_sie_wiecej

 

 

 
Grafika - Jak działa Internetowe Konto Pacjenta

Grafika - Funkcje IKP

Grafika E-recepty

Grafika historia wizyt
Grafika - Udostępnianie bliskim swojej historii choroby
Grafika - dostęp dla całej rodziny

Plakat reklamujący portal  Pacjent.gov.pl

Baner reklamowy - IKP