Tutaj jesteś Aktualności Zakres ograniczeń w obsłudze klientów...

Aktualności

23-04-2020

Zakres ograniczeń w obsłudze klientów starostwa powiatowego

Zdjęcie Artykułu

Zgodnie z § 13 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wykonywanie zadań przez urząd administracji publicznej może podlegać ograniczeniu polegającym na wykonywaniu:

  1. wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom;
  2. określonych zadań przez ten urząd lub jednostkę w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.
Ograniczenia wprowadza kierownik urzędu uwzględniając konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obywateli i zgodnie z Kodeksem Pracy konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pracowników.
 
W Starostwie Powiatowym w Rykach ograniczono bezpośrednią obsługę interesantów, zapewniając jednak realizację wszelkich zadań publicznych. Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej i korzystania  ze zdalnych form kontaktu, w szczególności za pośrednictwem platformy ePUAP.
 
Wnioski można składać w formie papierowej do skrzynki podawczej wystawionej w hallu Starostwa Powiatowe w Rykach. Prosimy by pliki dokumentów były składane w sposób skutecznie złączony (koperta, zszywki) W przypadku przesyłek o większym rozmiarze prosimy zgłosić to w Kancelarii tel.818657463 – przesyłka zostanie odebrana przez pracownika.
 
W przypadku Wydziału Komunikacji zachęcamy do indywidualnego konsultowania składania dokumentów i umawiania ich odbioru.
 
Rejestracja pojazdów - 81 8657 479
 
Prawa jazdy - 81 8657 474
 
Ze względu na dużą liczbę pytań kontakt telefoniczny może być czasem utrudniony.
 
Wszystkich korzystających z obsługi starostwa prosimy o cierpliwość i przepraszamy za utrudnienia.
 
Prosimy też o zachowanie wszelkich form osłony i ochrony tj. obowiązkowe zasłanianie ust i nosa a także odpowiedniego odstępu od innych klientów. Służy to naszemu wspólnemu bezpieczeństwu w czasie epidemii.
Powrót