Informacje o profilu zaufanym

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Informacje o profilu zaufanym Drukuj Zapisz

 
Baner Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany (eGO) Zrób to już dziś. To bezpłatne i proste! DZIĘKI NIEMU PODPISZESZ JPK_VAT
 
 
 
Profil zaufany to rodzaj podpisu elektronicznego. Zastępuje on bezpieczny e-podpis w kontaktach z administracją i umożliwia weryfikację tożsamości. Dzięki niemu wybrane sprawy urzędowe można załatwić bez wychodzenia z domu! Profil zaufany jest bezpłatny. 
 
Logo Profil ZaufanyJakie są korzyści z posiadania PROFILU ZAUFANEGO?
 
 • Profil zaufany to podpis elektroniczny, który nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania czy korzystania z dodatkowych urządzeń.
 • Profil zaufany jest bezpłatny.
 • Profil zaufany pozwala na załatwienie wielu spraw administracyjnych bez wychodzenia z domu • Profil zaufany umożliwia składanie oświadczeń woli.
 • Profil zaufany ważny jest przez trzy lata od momentu jego potwierdzenia.

Jak założyć PROFIL ZAUFANY?

Aby założyć profil zaufany należy zarejestrować swoje konto na portalu ePUAP (www.epuap.gov.pl).

Z konta użytkownika należy wysłać wniosek o założenie profilu zaufanego.

Po wysłaniu wniosku mamy 14 dni na wizytę w wybranym punkcie potwierdzającym profil w celu potwierdzenia tożsamości. To jedyna konieczna wizyta w urzędzie.

Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia profilu zaufanego użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z urzędem.

Adresy wybranych punktów potwierdzających profil:

 • Urząd Skarbowy w Rykach, Ul. Leona Wyczółkowskiego 10a
 • Urząd Gminy w Ułężu, Ułęż 168
 • Urząd Gminy w Stężycy, Plac Senatorski 1
 • Urząd Gminy w Wilkowie, Wilków 62A
 • Starostwo Powiatowe w Puławach, Al. Królewska 19

Jak załatwiać sprawy urzędowe wykorzystując PROFIL ZAUFANY?

 1. Logujemy się na serwisie www.epuap.gov.pl, sprawdzamy, czy sprawa którą chcemy załatwić została udostępniona przez nasz urząd. Starostwo Powiatowe w Rykach udostępnia np. następujące wnioski:
 2. Po wypełnieniu elektronicznego formularza udostępnionego przez urząd podpisujemy pismo za pomocą profilu zaufanego oraz potwierdzamy operację kodem autoryzacyjnym wysłanym przez system ePUAP na konto e-mail podane podczas zakładania profilu zaufanego.
 3. Po wysłaniu pisma otrzymujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Logo epuap z napisem Nasz adrse na portalu epuap /SPRyki/skrytka

Logotypy Powiat Rycki Powiat Puławski Gmina Wilków Gmina Stężyca Gmina Ułęż Projekt "Rozwój elektronicznych usług publicznych powiecie ryckimi puławskim oraz w gminach Wilków, Stężyca i Ułęż" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitatł Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenie, Działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej. POWIAT RYCKI POWIAT PUŁAWSKI GMINA WILKÓW GMINA STĘŻYCA GMINA UŁĘŻ LIDER PARTNER PARTNER PARTNER PARTNER

 

Powrót