Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności sportowe Drukuj Zapisz

Sukces samorządowców Powiatu Ryckiego w XVIII Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym Szczecinek 2022!

W dniach 03-05 czerwca 2022 r. w Szczecinku odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. W turnieju wzięli udział etatowi pracownicy Urzędów Marszałkowskich, Powiatowych, Miejskich i Gminnych, radni Rady Gmin, Miast, Powiatów i Sejmików, kierownicy jednostek organizacyjnych podległych Samorządom.

Powiat Rycki, podobnie jak w poprzednich latach reprezentowali: Dariusz Cenkiel – Radny Powiatu Ryckiego z Dęblina  i Maciej Królikiewicz – Naczelnik Wydziału Komunikacji  w Starostwie Powiatowym w Rykach, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski.

Podczas tegorocznych zawodów Dariusz Cenkiel zajął III miejsce w grze singlowej mężczyzn.

Dużym sukcesem należy uznać obronę III miejsca w kategorii deblowej 100 + przez naszą parę deblową Dariusz Cenkiel/Maciej Królikiewicz.

W tym roku w rywalizacji deblowej wzięło udział  aż 22 pary.

Szczecinek to szczęśliwe miejsce dla Macieja Królikiewicza, który po raz trzeci z rzędu zdobył III miejsce w grze deblowej, natomiast należy podkreślić, że Dariusz Cenkiel jest multimedalistą Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.

W kategorii Open w której wystąpili byli samorządowcy, uchodźcy z Ukrainy, samorządowcy z UE- przedstawiciele z Włoch, pracownicy spółek samorządowych i zakładów budżetowych, III miejsce zajął Janusz Jeżewski, były pracownik naszego Starostwa.

To był kolejny udany występ reprezentantów naszego Powiatu.

Autor: Powiat Rycki