Tutaj jesteś Kultura i oświata Powiat rycki realizuje projekt...

Aktualności - Kultura i oświata

17-04-2020

Powiat rycki realizuje projekt „ZDALNA SZKOŁA”

Zdjęcie Artykułu

Powiat rycki został zakwalifikowany do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” – projekt ZDALNA SZKOŁA.

W ramach działania samorząd otrzymał środki na zakup komputerów dla uczniów, którzy z powodu braku dostępu do sprzętu komputerowego mieli problemy z udziałem w prowadzonym przez szkoły zdalnym nauczaniu. W związku z obowiązywaniem stanu epidemii uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zmuszeni są do odbywania nauki zdalnie, zasiadając przed monitorami komputerów – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski.  

Powiat Rycki zakupił 38 szt. laptopów z oprogramowaniem oraz 38 szt. modemów przenośnych na łączną kwotę 99.940,00 zł. Zakupiony sprzęt już został przekazany do szkół jako wsparcie techniczne nauki zdalnej uczniów z terenu powiatu ryckiego , którzy najbardziej tej pomocy potrzebują –informuje Starosta D. Szczygielski.

Laptopy z oprogramowaniem wraz z modemami trafiły do szkół dla których organem prowadzącym jest powiat rycki:

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie

Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie

Mimo iż uczniowie nie chodzą fizycznie do szkół, zakres podstawy programowej nie uległ zmianie. Różnica jest taka, że proces nauczania i uczenia jest realizowany przez internet za pomocą komputerów – mówi Wicestarosta Dariusz Cenkiel - Nie każdy uczeń ma urządzenia do nauki on-line albo w rodzinie jest ich za mało. Poprzez zakup właściwego sprzętu staramy się wesprzeć najbardziej potrzebujących uczniów, tak aby bez przeszkód mogli kontynuować naukę.

Zakupiony sprzęt komputerowy odebrali dyrektorzy szkół, którzy następnie przekażą go swoim uczniom. Przekazane laptopy są nieocenionym wsparciem dla uczniów - mówi Dyrektor Zespołu Szkół w Sobieszynie Krzysztof Ślósarz -  część z nich nie posiada własnego sprzętu komputerowego, dzięki któremu mogłoby realizować podstawy programowe.

Komputery zostały zakupione w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji.  Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Plakat

Powiat rycki realizuje projekt „ZDALNA SZKOŁA”

Powrót