Zespół szkół Zawodowych nr 1 w Rykach

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Zespół szkół Zawodowych nr 1 w Rykach Drukuj Zapisz

Wyjazd na spektakl "Kowboj"

12.03.2024r. grupa 50. uczniów I LO i ZSZ 1 w Rykach miała okazję wyjechać do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na spektakl o Zbigniewie Matysiaku "Kowboj".

Członkowie zespołu muzycznego „Rozkręceni Mechanicy”, z ZSZ nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach /20 uczniów/ i członkowie Klubu Historycznego przy I LO w Rykach /28 uczniów/, dzięki rezerwacji p. Starosty Dariusza Szczygielskiego i udostepnieniu nieodpłatnemu autokaru przez PKS Ryki, mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu muzycznym pt. "KOWBOJ”. Spektakl ten wpisuje się w kontynuację obchodów tegorocznego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

KOWBOJ to spektakl mający na celu spotkanie współczesnego odbiorcy ze świadkami historii opowiadającymi o losach Zbigniewa Matysiaka. Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były opowieści Rafała Dobrowolskiego spisane w książce ,,Kowboj. Jak nigdy się nie poddać’’.

Tytułowy Kowboj jest głównym narratorem w spektaklu, który opowiada historię swojej miłości do Polski, do rodziny i do sportu. Barwne i dramatyczne losy Zbigniewa Matysiaka zostały przedstawione w sposób nowoczesny, przy użyciu tańca, obrazu, multimediów, muzyki i słowa. W opowieść wciągana jest także publiczność – będąca od czasu do czasu włączana bezpośrednio w działania sceniczne. Z ekranów przemawiają do nas świadkowie – osoby znające KOWBOJA.

Szkoda, że nie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w spektaklu, ale w imieniu uczestników wielkie podziękowania dla P. Starosty i Prezesa PKS Ryki kierują dyrektorzy szkół: ZSZ1 w Rykach i I LO w Rykach.

Autor: Ewa Urban
Powrót