Zespół szkół Zawodowych nr 1 w Rykach

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Zespół szkół Zawodowych nr 1 w Rykach Drukuj Zapisz

Wycieczka przyrodniczo – krajoznawcza do Kazimierz Dolnego i Nałęczowa

24 maja 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach. brali udział w wycieczce przyrodniczo – krajoznawczej do Kazimierz Dolnego i Nałęczowa.

 

Odbyła się ona w ramach realizacji projektu edukacyjnego z zakresu ekologii organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Rykach i ZSZ Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach. Głównym celem wycieczki było rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postaw proekologicznych, kreowanie wartości dziedzictwa kulturowego oraz zdrowego trybu życia u uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Kazimierza Dolnego - spacer po rynku, wejście na ruiny zamku Kazimierza Wielkiego oraz na Basztę. Kolejną atrakcją była ścieżka dydaktyczna przygotowana w bardzo malowniczym wąwozie Korzeniowy Dół.

Korzeniowy Dół to najpiękniejszy wąwóz lessowy . Nazwa wąwozu nawiązuje do wijących się ze ścian jaru korzeni, które tworzą fascynujący obraz. Rośnie tutaj starodrzew dębowy oraz porasta starodrzew dębowo-lipowo-grabowy. Do tego fantazyjne korzenie oraz pochylające się drzewa. Następnie odbył się przejazd do Nałęczowa – tu miał miejsce spacer po parku zdrojowym Jego założycielem i organizatorem był Stanisław Małachowski. Na terenie parku znajduje się Pałac Małachowskich, najstarsze zabytkowe sanatorium, łazienki i aleja Gwiazd Kolarstwa oraz pijalnia wód Przewodnik wycieczki w interesujący sposób przekazał dużą dawkę wiedzy, pogoda dopisała a na zakończenie wyjazdu był pyszny obiad. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami: Dyrektorem Grzegorzem Kamińskim ,Martą Hejduk, Pawłem Kujdą i Barbarą Okleja wrócili do Ryk.

Autor: Ewa Urban
Powrót