Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie Drukuj Zapisz

Wizyta w Szkole Orląt

W najbliższej okolicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie mieści się siedziba nawiązującej do tradycji Szkoły Orląt - Lotniczej Akademii Wojskowej, najbardziej prestiżowej wojskowej szkoły wyższej kształcącej młodych pilotów, nawigatorów, logistyków lotnictwa. Klasa 2TR postawiła sobie za cel zapoznanie się z niezwykłą działalnością LAW i zaznajomienie się z jej ofertą edukacyjną.

Smaczkiem istotnym dla uczniów klasy 2TR - kształcących się w specjalności technik reklamy - była wizyta w biurze promocji dęblińskiej uczelni. Pozwoliło to nie tylko ogólnie zapoznać się z ofertą uczelni, ale także zajrzeć nieco za kulisy funkcjonowania działu, który odpowiada za promocję, marketing i reklamę uczelni, co było na pewno bardzo pouczające dla osób zainteresowanych tematem.  

Klasa 2TR odwiedziła następnie szereg ciekawych miejsc w Lotniczej Akademii Wojskowej takich jak symulatory F-16, symulator śmigłowca oraz symulator spadochronu. LAW posiada również swój tunel aerodynamiczny który używany jest w edukacji studentów z zakresu aerodynamiki. Przed wizytą w hangarach kryjących flotę szkoleniowych samolotów odwiedziliśmy jeszcze wydział logistyki, która jest ważną częścią lotnictwa i mogliśmy prześwietlić swoje plecaki na typowym urządzeniu znanym z lotnisk, tak by następnie spróbować odgadnąć co przedstawia obraz prześwietlonego bagażu.

 

Autor: Ewa Urban
Powrót