Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie Drukuj Zapisz

PIERWSZE DNI W PORTUGALII - praktyki zagraniczne uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie

7 kwietnia 2024 r. grupa 23 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie kształcących się w zawodach: technik rachunkowości, reklamy i hotelarstwa pod opieką nauczycieli wyruszyła na praktyki zagraniczne do Portugalii w ramach programu Erasmus+, Akcja KA121-VET- Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe, Konkurs 2023.

Już pierwsze godziny były dla nas bardzo ekscytujące. Trasa Dęblin-Warszawa upłynęła w przyjemnej atmosferze. Pełni optymizmu udaliśmy się do hali odlotów na lotnisku Warszawa Modlin. Po odprawie spędziliśmy jeszcze godzinę w strefie bezcłowej. Transfer i odprawa odbyły się w nocy z soboty na niedzielę, więc zaraz po starcie o godzinie  5:50 wszyscy zasnęliśmy, by obudzić się już w słonecznej Portugalii. 

 Po wyjściu z terminalu powitał nas przedstawiciel „Intercultural Association Mobility Friends”   - zagranicznego partnera, który zajmuje się organizacją naszego pobytu w Portugalii. 

 

Podróż do Apulii trwała niecałe 30 minut. Po zakwaterowaniu w czterogwiazdkowym  Apulia Praia Hotel żądni wrażeń z wielkim entuzjazmem pobiegliśmy zobaczyć ocean, który jest niecałe 300 metrów od hotelu.

Zachłyśnięci widokami i wrażeniami zwiedziliśmy Apulię, która jest typową miejscowością turystyczną.

 

Swoją przygodę z portugalskimi praktykami rozpoczęliśmy od poznania naszych pracodawców. Praktyki odbywamy w działach finansowych portugalskich przedsiębiorstw, agencjach reklamowych i hotelach w Bradze i Barcelos.

Już po kilku dniach zdajemy sobie sprawę, że będzie to dla nas możliwość skonfrontowania wiedzy zdobytej w szkole z rzeczywistymi warunkami pracy, dodatkowo w obcym języku i w kulturowo odmiennym środowisku.

 

 Stojące przed nami wyzwania są wielkie, ale jak widać na zdjęciu poniżej, humory nam dopisują, grupa jest świetnie przygotowana do reprezentowania naszego kraju za zagranicą.

 

 

Martyna Sokołek, Aleksandra Wróbel

technik rachunkowości, klasa III

Opis alternatywny: Logo z napisem

Projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, Akcja KA121-VET- Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe, Konkurs 2023, numer umowy 2023-1-PL01-KA121-VET-000135152

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie, tel. 81 88 30 289

 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót