Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach Drukuj Zapisz

Studniówka ZSZ nr 2 w Rykach

Studniówka 2024. Piękny to był bal! ZSZ nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach to kolejna szkoła, która ma już za sobą uroczysty bal studniówkowy. 20 stycznia w pięknie przystrojonej sali Morenowego Dworu, tegoroczni maturzyści zatańczyli poloneza, który tradycyjnie rozpoczyna wszystkie bale studniówkowe w Polsce.

Studniówka to wyjątkowe wydarzenie, które obwieszcza zbliżający się wielkimi krokami egzamin dojrzałości. Wiele przesądów i tradycji jest związanych ze studniówką. Mają one zagwarantować uczniom wysoki wynik na tegorocznej maturze. Tradycyjnie studniówka jest okazją do podsumowań, podziękowań i życzeń – powodzenia na egzaminach i w życiu. 

Wszystkich uczestników wydarzenia powitała dyrektor szkoły, Pani Hanna Markiewicz, która życzyła maturzystom wspaniałej zabawy, po której nastąpi okres intensywnych przygotowań do ważnego egzaminu.

Następnie głos zabrał  Przewodniczący Rady Powiatu Ryckiego, Pan Piotr Łysoń, który maturzystom z klas 4LO, 5TE, 5TB, 5THP życzył pomyślności i odwagi, która poprowadzi ich do wymarzonego celu, oraz powodzenia na egzaminie dojrzałości. 

Uczniowie dziękowali swoim rodzicom i nauczycielom, nie zabrakło wspomnień i wielu wzruszeń. Po części oficjalnej uroczystości, nadszedł czas na zabawę do białego rana. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

Autor: Ewa Urban
Powrót