Koronawirus - Informacje

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Koronawirus Drukuj Zapisz

Nowa dostawa środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekcyjnych dla Szpitala Powiatowego w Rykach

W ramach realizacji projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa podmiotów leczniczych Województwa Lubelskiego w związku ze staniem epidemii COVID-19”, zostały zakupione środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjnej dla Szpitala Powiatowego w Rykach. Pierwsza część zakupionych środków została dostarczona do ryckiej lecznicy 7 sierpnia 2020r.

Środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne są niezbędne w dzisiejszym funkcjonowaniu szpitala, dają poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentowi, jak i personelowi. Dużym wsparciem jest dofinansowanie z Unii Europejskiej, bo ceny w dalszym ciągu utrzymują się na wysokim poziomie. – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski.

Dzięki pozyskanemu wsparciu ze środków unijnych, zakupiono łącznie dla Szpitala Powiatowego w Rykach: maski medyczne 2400 szt., kombinezony 275 szt., maski FPP2 1200 szt., fartuchy 1100 szt., gogle ochronne 50 szt., przyłbice, czepki ochronne, rękawice nitrylowe 1628 opakowań, płyn dezynfekujący do rąk 50 opakowań, płyn dezynfekujący do powierzchni 50 opakowań.

Walka z COVID-19 jest dla samorządu powiatowego niezwykle ważnym działaniem. Staramy się aby Szpital w Rykach był dobrze przygotowany na każdą ewentualność. – mówi Wicestarosta Rycki Monika Kośmińska - Wsparcie służb medycznych i ich otoczenia pozwala utrzymać odpowiednich warunków do pracy, co w obecnej sytuacji ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu.

Całkowity koszt zakupionych środków opiewa na kwotę 160.815,21 zł brutto. Dostawa ostatniej transzy środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych do Szpitala Powiatowego w Rykach przewidywana jest do 20 sierpnia 2020 r.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót