Koronawirus - Informacje

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Koronawirus Drukuj Zapisz

Dodatkowe środki ochrony osobistej dla szkół i placówek oświatowych

Powrót uczniów do szkół wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom, młodzieży oraz pracownikom placówek. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wsparciu szkół i placówek oświatowych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Szkoły z powiatu ryckiego złożyły zamówienia na bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i personelu placówki.
28 sierpnia br. szkoły i poradnie pychologiczno-pedagogiczne, dla których organem prowadzącym jest powiat rycki, otrzymały środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekujące w ramach akcji prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia. Zdajemy sobie sprawę jak wielkim wyzwaniem jest organizacja roku szkolnego 2020/2021 tak, by zarówno uczniowie, pracownicy szkół jak i poradni czuli się bezpieczni i w pełni realizowali zakres wyznaczonych zadań – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski – przekazane wsparcie pomoże zabezpieczyć  nasze placówki w niezbędne środki chroniące przed rozpowszechnianiem i zarażeniem się koronawirusem. Potrzeby w tym zakresie są duże i każda pomoc jest dla nas niezwykle cenna. 
 
maseczki
środki do dezynfekcji w kartonach
Autor: Powiat Rycki
Powrót