Koronawirus - Informacje

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Koronawirus Drukuj Zapisz

Dodatkowe środki ochrony osobistej dla szkół i placówek oświatowych

Powrót uczniów do szkół wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom, młodzieży oraz pracownikom placówek. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wsparciu szkół i placówek oświatowych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Szkoły z powiatu ryckiego złożyły zamówienia na bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i personelu placówki.
28 sierpnia br. szkoły i poradnie pychologiczno-pedagogiczne, dla których organem prowadzącym jest powiat rycki, otrzymały środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekujące w ramach akcji prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia. Zdajemy sobie sprawę jak wielkim wyzwaniem jest organizacja roku szkolnego 2020/2021 tak, by zarówno uczniowie, pracownicy szkół jak i poradni czuli się bezpieczni i w pełni realizowali zakres wyznaczonych zadań – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski – przekazane wsparcie pomoże zabezpieczyć  nasze placówki w niezbędne środki chroniące przed rozpowszechnianiem i zarażeniem się koronawirusem. Potrzeby w tym zakresie są duże i każda pomoc jest dla nas niezwykle cenna. 
 
maseczki
środki do dezynfekcji w kartonach
Autor: Powiat Rycki
Powrót