Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Grupa PKO BP przekazała samochód dla Szpitala Powiatowego w Rykach

20 października br., w ramach działań podejmowanych na rzecz walki z covid 19, Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego przekazała samochód osobowy dla Szpitala Powiatowego w Rykach.

Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest. Dziś szpitale są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Wsparcie dla tych placówek to pomoc na rzecz mieszkańców naszego powiatu – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski - W tym trudnym czasie pracownicy szpitala powinni mieć wszelkie narzędzia do tego, żeby mogli nieść pomoc potrzebującym. Jestem przekonany, że przekazany dziś samochód długo i bezpiecznie będzie służył naszemu szpitalowi. 
 
To nie jedyna aktywność GK PKO Banku Polskiego mająca na celu przeciwdziałanie epidemii w kraju. Dotąd spółki Grupy przeznaczyły ponad 23 mln zł na wsparcie m.in. szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej. 
 
Ponadto  Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Warsaw Genomics zakupiła i zleciła wykonanie bezpłatnych, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, testów diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2. Dodatkowo Fundacja udostępniła swój numer konta na rzecz koalicji pracodawców, a z pozyskanych od firm i osób fizycznych środków, sfinansowała kolejną pulę testów diagnostycznych. 
 
Za walkę z pandemią COVID-19, ratowanie polskiej gospodarki i służby zdrowia PKO Bank Polski S.A. (Bank) został wyróżniony w IV edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia w kategorii Filantrop Polski.
 
 
 
Autor: Powiat Rycki
Powrót