Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Powiat Rycki w grupie samorządów obszaru Powiśla

Puławski, rycki, opolski i kraśnicki – cztery powiaty określane jako tzw. obszar Powiśla, wraz z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, podejmą wspólne działania na rzecz rozwoju regionalnego.

List intencyjny w sprawie nawiązania współpracy, został uroczyście podpisany w poniedziałek, 19 października br. w obecności Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, który został patronem przedsięwzięcia. Jak podkreślano wielokrotnie podczas spotkania, dzięki wykorzystaniu wspólnego potencjału i synergii działań, obszar Powiśla ma szanse dobrze przygotować się i maksymalnie wykorzystać szanse, wynikające z nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027.
Samorządy z obszaru Powiśla podjęły wspólne działania zmierzające do ustalenia potrzeb oraz priorytetowych przedsięwzięć, których wyznaczenie pozwoli na lepsze ukierunkowanie środków przeznaczonych na rozwój regionu w nowym okresie programowania. Wspólne inwestycje realizowane w partnerstwie zarówno pomiędzy samorządami, jak i z parterami społeczno-gospodarczymi, będą miały większą szansę otrzymania wsparcia w ramach nowej perspektywy finansowania  ze środków UE – powiedział Starosta Rycki Dariusz Szczygielski w trakcie uroczystości. 
Równolegle prace rozpoczął zespół ekspercki, którego zadaniem jest przygotowanie ankiety, diagnozującej lokalny potencjał i potrzeby. Już wkrótce trafi ona do samorządów gminnych i instytucji położonych w obszarze Powiśla.
 
Info/Foto Starostwo Powiatowe w Puławach
 
 
Autor: Powiat Rycki
Powrót