Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Uczcijmy razem Narodowe Święto Niepodległości

Szanowni Państwo,
 
11 listopada 2020 r. obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziś niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie w sposób znaczący ogranicza normalne funkcjonowanie społeczeństwa, wręcz zmienia naszą codzienność w wielu najważniejszych aspektach. Jednym z przejawów tych ograniczeń, jest niemożność podniosłego, powszechnie i z dumą praktykowanego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, jednego z najdonioślejszych świąt państwowych. Jednak w tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest wspólne świętowanie oraz stworzenie atmosfery jedności i solidarności, tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim.
 
Zachęcam mieszkańców powiatu ryckiego do wywieszenia 11 listopada w dniu Niepodległości flag narodowych. Symbolicznie pokażmy wspólnotę pomimo zachowania fizycznego dystansu. Niech biało-czerwone barwy pojawią się w wielu miejscach naszego regionu. 
 
Zachęcam również do przyłączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu”. Jestem przekonany, że pomimo sytuacji epidemicznej, nie zaniknie nasze poczucie wspólnoty i w tym szczególnym dniu będziemy razem, śpiewając w naszych domach, na balkonach czy podwórkach „Mazurka Dąbrowskiego”.
 
Narodowe Święto Niepodległości jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków, ale również symbolem jedności, solidarności i współpracy całego społeczeństwa. To wartości szczególnie ważne dzisiaj, w tak trudnych dla naszego społeczeństwa czasach. Dziś w 2020 roku przyszło nam w sposób szczególny zdać egzamin z patriotyzmu. Jestem przekonany, że wszyscy razem wywiążemy się z tego sprawdzianu w sposób godny, odpowiedzialny i solidarny. 
 
Z wyrazami szacunku 
 
       Starosta Rycki
    Dariusz Szczygielski 
 
 
 
Autor: Powiat Rycki
Powrót