Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Dnia 12 stycznia 2021 r. o godz. 11:00 w formie wideokonferencji odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Udział w posiedzeniu wzięli Burmistrzowie i Wójtowie Gmin Powiatu Ryckiego oraz służby, inspekcje i straże powiatowe.

Posiedzenie poprowadził przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego -Starosta Rycki Dariusz Szczygielski. Głównymi tematami spotkania były:

  • prognozowane niekorzystne zmiany meteorologiczne „bestia ze wschodu”;
  • sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu;
  • zagrożenie rozprzestrzenianiem się wirusa Ptasiej Grypy H5N8.

Starosta Rycki zwrócił się do Burmistrzów i Wójtów i przypomniał o zadbaniu o właściwe utrzymanie przejezdności dróg. Ponadto poprosił o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne i samotne oraz zabezpieczenie sprawnego dowozu dzieci do szkół.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rykach Grażyna Rybak podsumowała rok 2020 i omówiła bieżącą sytuację epidemiczną na terenie powiatu. W przedmiotowej sprawie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach mł. insp. Jacek Figiel przedstawił sytuację przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców Powiatu Ryckiego oraz konieczność wręczania mandatów ze względu na nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Kwestię wirusa Ptasiej Grypy H5N8 omówiła Powiatowy Lekarz Weterynarii Agnieszka Smyl.

 

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót