Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Ranking PERSPEKTYWY 2021

Poznaliśmy najnowszy ranking Perspektywy 2021, który wskazuje najlepsze szkoły średnie - licea i technika - w całym kraju. Na liście najlepszych szkół w województwie lubelskim znalazło się sześć z terenu powiatu ryckiego. W zestawieniu wojewódzkim uwzględniono 62 licea i 57 techników.

Na liście najlepszych szkół średnich w województwie lubelskim w kategorii: licea, miejsce 11 zajęło Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie, natomiast na miejscu 29 uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach. W tym roku w gronie wyróżnionych szkół jest również Liceum Ogólnokształcące im. 15. P. P. „Wilków”, które zajęło 37 miejsce.

 

Na liście najlepszych szkół średnich w województwie lubelskim w kategorii: technika, miejsce 6 zajęło Technikum Ekonomiczne funkcjonujące w ZSZ nr 2 w Rykach, miejsce 34 należy do Technikum Ekonomicznego funkcjonującego w ZSZ nr 2 w Dęblinie, a na 36 lokacie uplasowało się Technikum Informatyczne funkcjonujące w ZSZ nr 1 w Dęblinie.

 

Zasady rankingu ustalili przedstawiciele uczelni, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczący komitetów głównych olimpiad. W przypadku Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2021 specjaliści wzięli pod uwagę sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).  Z kolei kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2021 to sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

 

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót