Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Ranking PERSPEKTYWY 2021

Poznaliśmy najnowszy ranking Perspektywy 2021, który wskazuje najlepsze szkoły średnie - licea i technika - w całym kraju. Na liście najlepszych szkół w województwie lubelskim znalazło się sześć z terenu powiatu ryckiego. W zestawieniu wojewódzkim uwzględniono 62 licea i 57 techników.

Na liście najlepszych szkół średnich w województwie lubelskim w kategorii: licea, miejsce 11 zajęło Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie, natomiast na miejscu 29 uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach. W tym roku w gronie wyróżnionych szkół jest również Liceum Ogólnokształcące im. 15. P. P. „Wilków”, które zajęło 37 miejsce.

 

Na liście najlepszych szkół średnich w województwie lubelskim w kategorii: technika, miejsce 6 zajęło Technikum Ekonomiczne funkcjonujące w ZSZ nr 2 w Rykach, miejsce 34 należy do Technikum Ekonomicznego funkcjonującego w ZSZ nr 2 w Dęblinie, a na 36 lokacie uplasowało się Technikum Informatyczne funkcjonujące w ZSZ nr 1 w Dęblinie.

 

Zasady rankingu ustalili przedstawiciele uczelni, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczący komitetów głównych olimpiad. W przypadku Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2021 specjaliści wzięli pod uwagę sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).  Z kolei kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2021 to sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

 

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót