Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

„Lubelskie – wspólnie dla pszczół”

List od Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastiana Trojaka kierowany do Pszczelarzy, Rolników i Sadowników, a także instytucji związanych z działalnością rolniczą i pszczelarską i dotyczy rozpoczęcia prac na polach i w sadach.

Ikona pdfApel Członka Zarządu Województwa Lubelskiego w formie skanowanej, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [455.74 KB]

 

Lublin 17 marca 2021 r.

Szanowni Pszczelarze, Rolnicy i Sadownicy

Miniony rok był dla nas wszystkich czasem ogromnych wyzwań i poświęceń. Musieliśmy stawić czoła pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i każdy z nas doświadczył trudności z tym związanych.

Żywię nadzieję, że rok 2021 będzie okresem powrotu do normalności, zarówno w sferze relacji społecznych, jak też aktywności zawodowej.

Na wstępie pragnę podziękować Wszystkim Państwu, którzy wspieraliście nasze działania realizowane w ramach kampanii „Lubelskie — wspólnie dla pszczół".

Dziękuję Pszczelarzom, związkom i stowarzyszeniom Pszczelarzy działającym na terenie województwa lubelskiego. Dziękuję Rolnikom, pracownikom Lubelskiej Izby Rolniczej, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie.

To dzięki Wam nasza akcja dociera do mieszkańców województwa lubelskiego, buduje świadomość i poszerza wiedzę na temat znaczenia pszczół i innych zapylaczy dla człowieka, środowiska i gospodarki naszego kraju. Kieruję do Państwa tych kilka słów, aby ponownie zaapelować o wzajemny szacunek, zrozumienie i współpracę.

Apeluję do Rolników i Sadowników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wiosennych prac polowych. Proszę o używanie tylko środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce oraz ścisłego przestrzegania zasad zawartych na etykietach.

Szczególnie proszę o stosowanie środków ochrony roślin po oblocie pszczół i z zachowaniem minimalnej odległości od pasiek.

Przestrzeganie tych kilku zasad pozwoli nam wszystkim cieszyć się wspaniałymi zbiorami oraz zapewni rozwój pszczelarstwa w naszym regionie. Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, pogody ducha i radości na każdy dzień Waszej ciężkiej pracy w polu, pasiece, sadzie i ogrodzie. 

 

 

Łącze wyrazy szacunku
Członek Zarządu
Sebastian Trojak
 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót