Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Obchody 75. Rocznicy śmierci Majora Mariana Bernaciaka "Orlika”

27 czerwca br. w Rykach odbyły się obchody 75. Rocznicy śmierci Majora Mariana Bernaciaka "Orlika” pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji majora Mariana Bernaciaka i jego Żołnierzy w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach z udziałem wojskowej asysty honorowej.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta wraz z orkiestrą wojskową, pod Izbę Pamięci „Orlika”. Na małej scenie pod siedzibą Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach odbył się koncert patriotyczny.

Złożono również kwiaty w miejscach szczególnej pamięci majora Bernaciaka: w Zalesiu w miejscu zamieszkania majora Mariana Bernaciaka i Piotrówku w miejscu śmierci „Orlika”.

Samorząd powiatu ryckiego podczas uroczystości reprezentował Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Monika Kośmińska, Członek Zarządu Powiatu Grażyna Jeżewska, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Łysoń oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sylwia Sieraj.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót