Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Ryckiego

W dniu 2 lipca 2021 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rykach odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Ryckiego. Spotkaniu przewodniczył Starosta Rycki Pan Dariusz Szczygielski.

Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji jednogłośnie przyjęli plan pracy komisji oraz wysłuchali informacji nt. budżetu z zakresu bezpieczeństwa publicznego na 2021 rok.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Rykach przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa Powiatu Ryckiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2020 roku, a przedstawiciele Komendanta Powiatowego Policji w Rykach przedstawili informacje o stanie bezpieczeństwa publicznego oraz działalności policji na terenie Powiatu Ryckiego. Zwrócili uwagę na bardzo dużą ilość osób jeżdżących pojazdami bez uprawnień. W czerwcu br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach poddali kontroli kierujących motocyklami/motorowerami pod kątem posiadanych przez nich uprawień. W wyniku wykonanych czynności stwierdzono, że około 60 % kierujących nie posiadało uprawnień do prowadzenia pojazdów jednośladowych (kategoria A).

Od września br. planowane są spotkania w szkołach dotyczące bezpieczeństwa w zakresie poruszania się po drogach publicznych oraz wymaganych do tego celu uprawnień.

Po wysłuchaniu informacji przedstawicieli KPP w Rykach, Komisja podjęła decyzję o wystosowaniu wniosku do Inspekcji Transportu Drogowego w sprawie ustawienia kolejnych urządzeń pomiaru prędkości na terenie powiatu Ryckiego. Zwiększy to znacznie poziom bezpieczeństwa na drogach powiatu ryckiego.

Uczennicy posiedzenia

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót