Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU  

#Pomagamn Ukrainie


  1. Całokształtem działań mających na celu pomoc obywatelom Ukrainy w imieniu Rządu RP (w tym zapewnienie noclegu i podstawowych potrzeb bytowych) na terenie Województwa Lubelskiego kieruje Wojewoda Lubelski przy pomocy samorządów, które wykonują swoje działania na polecenie Wojewody.
  2. Mieszkańcy Powiatu, którzy decydują się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy muszą pamiętać, że zapraszają ich do swoich domów na własną rękę.
  3. Wszyscy mieszkańcy Powiatu, którzy udzielili lub udzielą wsparcia poprzez przyjęcie obywateli Ukrainy do swoich domów proszeni są o zgłoszenie tego faktu do miejscowego urzędu miasta/gminy podając również liczbę i wiek dzieci – działanie to ma na celu stworzenie ewidencji określającej liczbę napływających uchodźców z Ukrainy (w tym do celów szkolno-wychowawczych).
  4. Pomoc rzeczowa dla uchodźców przebywających na terenie Powiatu udzielana jest  przez gminy/miasta na terenie których przebywają uchodźcy, ze zbiórek prowadzonych  na terenie tych gmin/miast (w osobnym poście znajduje się wykaz punktów na terenie każdej gminy).
  5. Jeżeli jesteście Państwo gotowi aktywnie włączyć się w pomoc na rzecz uchodźców, skontaktujcie się ze swoimi urzędami gmin/miast lub z PCPR w Rykachpod tel. 601 634 021.
  6. Apelujemy do mieszkańców Powiatu o zachowanie czujności, ponieważ w zaistniałej sytuacji może dochodzić do nadużyć, które pod pretekstem wsparcia dla obywateli Ukrainy stanowią działania mające na celu uzyskanie korzyści majątkowych.

 

Przydatne linki:

https://www.gov.pl/web/premier/pomagamukrainie–zglos-sie-do-akcji

https://www.pomagamukrainie.gov.pl/

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót