Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Trwają prace przy realizacji zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1423L od km 5+350,00 do km 8+616,21 w miejscowościach Nowodwór, Rycza, Zielony Kąt”.

Trwają prace budowlane przy zadaniu polegającym na modernizacji drogi powiatowej Nr 1423L od km 5+350,00 do km 8+616,21 w miejscowościach Nowodwór, Rycza, Zielony Kąt. Wykonawca - Strabag Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków, aktualnie wykonuje poszerzenia drogi, częściową wymianę podbudowy oraz inne prace towarzyszące.

W ramach zadania zaplanowano poszerzenie szerokości jezdni do normatywnych 6,0.
Dzięki temu oba pasy ruchu będą miały po 3,0 m szerokości. Szerokość pobocza będzie wynosiła 1,0 m i będzie to pobocze utwardzone. Zaprojektowano pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie grubości 10 cm o szerokości 1,000 m i spadku poprzecznym na prostej 6% w kierunku od jezdni. Na odcinkach prostych zastosowano zalecane dla jezdni o nawierzchni bitumicznej, pochylenie daszkowe o wartości 2 %. Zaprojektowano w granicy pasa drogowego przebudowywanej drogi powiatowej i dróg bocznych o nawierzchni bitumicznej wykonanie włączeń drogi bocznej.

Warto przypomnieć, że droga jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo do inwestycji dołoży się pewny partner finansowy – Gmina Nowodwór.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót