Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Trwają prace przy realizacji zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1423L od km 5+350,00 do km 8+616,21 w miejscowościach Nowodwór, Rycza, Zielony Kąt”.

Trwają prace budowlane przy zadaniu polegającym na modernizacji drogi powiatowej Nr 1423L od km 5+350,00 do km 8+616,21 w miejscowościach Nowodwór, Rycza, Zielony Kąt. Wykonawca - Strabag Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków, aktualnie wykonuje poszerzenia drogi, częściową wymianę podbudowy oraz inne prace towarzyszące.

W ramach zadania zaplanowano poszerzenie szerokości jezdni do normatywnych 6,0.
Dzięki temu oba pasy ruchu będą miały po 3,0 m szerokości. Szerokość pobocza będzie wynosiła 1,0 m i będzie to pobocze utwardzone. Zaprojektowano pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie grubości 10 cm o szerokości 1,000 m i spadku poprzecznym na prostej 6% w kierunku od jezdni. Na odcinkach prostych zastosowano zalecane dla jezdni o nawierzchni bitumicznej, pochylenie daszkowe o wartości 2 %. Zaprojektowano w granicy pasa drogowego przebudowywanej drogi powiatowej i dróg bocznych o nawierzchni bitumicznej wykonanie włączeń drogi bocznej.

Warto przypomnieć, że droga jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo do inwestycji dołoży się pewny partner finansowy – Gmina Nowodwór.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót