POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Finał zawodów Learn & Fly

Na Politechnice Rzeszowskiej w dniu 15.06.2022r. odbyły się finały zawodów modeli latających Learn & Fly. Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie złożona z uczniów: Kacper Karpiński, Dominik Olszewski, Paweł Ciepliński, Stanisław Tymczenko pod przewodnictwem opiekuna – nauczyciela Dariusza Kołodziejskiego, zajęła drugie miejsce w półfinale zawodów w 22 BLT w Malborku.

Choć drużynie nie było dane „stanąć” na podium w finale zawodów, jednakże już sam udział w tak prestiżowym konkursie modeli latających jest zwycięstwem i napawa zadowoleniem. To także motywacja do dalszej pracy nad jeszcze lepszym modelem szybowca, który pozwoli uczniom z ZSZ nr 1 w Dęblinie wziąć udział w zawodach w kolejnej edycji, która została zapowiedziana na przyszły rok. Należy również podkreślić, że uczniowie z Dęblina jako jedyni pomogli innemu zespołowi, któremu podczas wykonywanych lotów, model szybowca uległ poważnemu uszkodzeniu. W takich sytuacjach sentencja ”PER ASPERA AD ASTRA” nabiera zupełnie innego znaczenia, jest spełnieniem marzeń o lataniu oraz wzajemnej pomocy.

Tekst: Dariusz Kołodziejski

Autor: Powiat Rycki