Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Projekt „Stop Boreliozie” w powiecie ryckim

9 września br. w Starostwie Powiatowym w Rykach były wykonywane bezpłatne badania w kierunku wykrycia boreliozy, w ramach projektu „Stop boreliozie” dla województwa lubelskiego.

W przedsięwzięciu udział wzięło 118 mieszkańców powiatu ryckiego. Badania na obecność zakażenia wykonywał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Salmed s.c. w Łęcznej -Lider Projektu.

Celem projektu jest edukacja zdrowotna i profilaktyka pozwalająca na wykrycie zakażeń Borrelia burgdorfer we wczesnym stadium i rozpoczęcie leczenia.

Województwo lubelskie należy do grupy województw o najwyższym współczynniku zapadalności na boreliozę. W roku 2019 wśród mieszkańców naszego regionu wykryto 1843 przypadki boreliozy, ale nie ma wątpliwości, że zachorowań jest znacznie więcej. Bywa, że dopiero po dłuższym leczeniu i szukaniu przyczyn dolegliwości, charakterystycznych także dla innych jednostek chorobowych wykrywana jest borelioza.

Projekt „Stop boreliozie!” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowej 10 Adaptacyjność przedsiębiorstw i pracowników do zmian, Działania 10.3 Program polityki zdrowotnej.

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót