Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Sukces reprezentacji Powiatu Ryckiego na Dożynkach Wojewódzkich 2022

W niedzielę 11 września 2022 r. w Radawcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie. W uroczystości udział wzięła liczna reprezentacja Powiatu Ryckiego: Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Rycki Monika Kośmińska, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Łysoń, delegacje wieńcowe KGW Nowe Zadybie i KGM w Dęblinie. Powiat Rycki przygotował także stoisko promocyjne, a jego dożynkowy wystrój i serwowane regionalne przysmaki zapewniło KGW Wola Zadybska.

Święto Plonów rozpoczął barwny korowód wieńców, w którym uczestniczyły delegacje z całego regionu. Korowód powitali gospodarze dożynek: Marszałek Jarosław Stawiarski, Wicemarszałkowie Michał Mulawa i Zbigniew Wojciechowski, członek Zarządu Bartłomiej Bałaban oraz Starosta Lubelski Zdzisław Antoń. Następnie odbyła się uroczysta Msza Świętej, którą odprawił Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik.

Coroczne Dożynki są okazją do podziękowania rolnikom za ciężką i odpowiedzialną pracę. To także sposobność do kultywowania tradycji ludowej wicia wieńców dożynkowych i doceniania pasji i pracy Kół Gospodyń Wiejskich. W tegorocznym Konkursie na Wieńce Dożynkowe reprezentacja Powiatu Ryckiego odniosła wielki sukces. I miejsce w Konkursie na Tradycyjny Wieniec Dożynkowy zostało przyznane KGW Nowe Zadybie z gminy Kłoczew. W Konkursie na Współczesny Wieniec Dożynkowy wspaniale zaprezentowało się Koło Gospodyń Miejskich z Dęblina.

Podczas uroczystości dożynkowych nagrodzono także osoby zaangażowane w rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich. Odznakę Honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymała Anna Wąsowska – prezes Stowarzyszenia LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”. Wniosek o przyznanie odznaki dla Pani Anny złożył Powiat Rycki w porozumieniu z Przewodniczącym Rady Stowarzyszenia Panem Jarosławem Zaczkiem. W imieniu Pani Wasowskiej nagrodę odebrał Starosta Rycki.

Po zakończeniu części oficjalnej dożynek, odbyła się część artystyczna obfitująca w koncerty znanych i lubianych artystów polskiej sceny muzycznej.

Pomimo deszczowej pogody, członkowie delegacji Powiatu Ryckiego mogli radośnie świętować swój udział i sukces w Dożynkach Wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie i promowanie Powiatu Ryckiego.

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót