Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Portugalia – praktyki uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie na krańcu Europy

4 września 2022 roku grupa 16 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie kształcących się w zawodach: technik rachunkowości, technik reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa rozpoczęła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Portugalii w ramach programu Erasmus+, Akcja KA121-VET- Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.

Logotyp dofinansowania

W słoneczną niedzielę 4 września wyruszyliśmy z opiekunami autokarem z Dęblina na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po około godzinnym locie wylądowaliśmy w Monachium, skąd wyruszyliśmy w podróż do Porto. Miejscem docelowym był kampus Mobility Friends w Barcelos. Zostaliśmy przywitani przez przedstawiciela Intercultural Association Mobility Friends – naszego portugalskiego partnera i udaliśmy się do miejsca naszego zakwaterowania. Mimo późnej pory zostaliśmy sprawnie rozlokowani w domkach i zmęczeni, ale szczęśliwi szybko zasnęliśmy.

Poniedziałek zaczęliśmy od smacznego śniadania. Potem rozjechaliśmy się do swoich pracodawców na prezentacje, których celem było wstępne zapoznanie ze stanowiskiem pracy, specyfiką firmy, obowiązkami i czynnościami, jakie będziemy wykonywać podczas praktyk. Nasze praktyki zawodowe odbywamy w uznanych firmach, adekwatnych do kierunku kształcenia.

Po południu udaliśmy się na przechadzkę do pobliskiego miasteczka, aby zorientować się, co oferuje okolica. Po zaprzyjaźnieniu się z otoczeniem wróciliśmy na kampus, gdzie nawiązaliśmy nowe znajomości z innymi uczestnikami projektu Erasmus.

Pełni wrażeń szybko zasnęliśmy, by rano zacząć naszą ,,przygodę z pracą”.

 

 Amelia i Julia

klasa 3, technik rachunkowości.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót