Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Uczniowie z powiatu ryckiego zwyciężają Finały Wojewódzkie w Ergometrze Wioślarskim „Z UKS-u do AZS-u”

Tradycją Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie jest udział w zawodach „Z UKS-u do AZS-u”, w ergometrze wioślarskim i tenisie stołowym. Zmagania te organizowane są przez uczelnie lubelskie. Zawody są jednocześnie eliminacjami do grudniowych finałów ogólnopolskich.

W tym roku, w Ergometrze Wioślarskim, ponownie zwyciężył tegoroczny maturzysta Sebastian Soból vel „Puszek”, uczeń klasy 4 TE 4, który przez 3 minuty zdołał pokonać dystans 945 metrów. Oczywiście w kategorii Open.
Srebrne medale wywalczyli: uczennica klasy 3 TK Magdalena Raczyńska, która przez dwie minuty „przepłynęła” 506 metrów - kategoria lekka do 62,5 kg, oraz Jakub Bauman, klasa 4 TK 4, w kategorii lekkiej do 75 kg - 894 metry (3. Minuty).
Wiktor Rudziński z klasy 3 TL otarł się o podium, w kategorii Open. Wiktor najniższy stopień podium przegrał jednym metrem (uzyskał wynik 886 metrów).

Pozostałe miejsca naszych reprezentantów:
V miejsce - Wojdat Julia klasa 1 TK – 461 metrów (kategoria lekka),
VI miejsce – Włodarczyk Filip 2 TI – 870 metrów (kat. Open),
VIII miejsce – Jurkowski Dominik 3 TM – 847 metrów (kat. Open).

Gratulujemy wszystkim reprezentantom szkoły i powiatu ryckiego wyników i postawy sportowej.

Autor: Artur Pacholski

Autor: Powiat Rycki