Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Odznaka dla Starosty Ryckiego od seniorów

Obchody Dnia Seniora świętowano w Rykach dnia 23 października w sali Kina Renesans, gdzie odbył się uroczysty koncert zorganizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów I Inwalidów oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach.

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Seniorów złożyli: Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Bieńczyk oraz Dyrektor MGCK Donata Łukasiak. Przy okazji tego święta podziękowano także osobom, grupom i stowarzyszeniom pracującym z seniorami i na rzecz seniorów na terenie gminy i powiatu ryckiego.

Podczas tego wydarzenia Starosta Rycki Dariusz Szczygielski został wyróżniony Dużą Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Starosta podkreślił, że to wielki zaszczyt otrzymać takie odznaczenie oraz, że na pewno będzie ono mobilizowało do dalszej współpracy z seniorami i ZERiI. Takie samo wyróżnienie otrzymała także Donata Łukasiak – Dyrektor Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, a kilkunastu zasłużonym seniorom wręczono Małe Odznaki ZERiI oraz dyplomy.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna z udziałem lokalnych zespołów artystycznych. Na scenie wystąpiły: Zespół Śpiewaczy Karczmiska, Chór Seniora Relaks, Zespół Tańca Ludowego „Ryki” oraz solistki z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach.

Obchodom Dnia Seniora towarzyszyła sentymentalna i zarazem radosna atmosfera. Na zakończenie uroczystości specjalnie dla seniorów przygotowano słodki poczęstunek w postaci tortu.

Gratulujemy Organizatorom pięknego wydarzenia, a wszystkim Seniorom życzymy dużo zdrowia i radości na każdy dzień.

Fot. „Twój Głos” gazeta powiatu ryckiego

Autor: Powiat Rycki
Powrót