Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Odznaka dla Starosty Ryckiego od seniorów

Obchody Dnia Seniora świętowano w Rykach dnia 23 października w sali Kina Renesans, gdzie odbył się uroczysty koncert zorganizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów I Inwalidów oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach.

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Seniorów złożyli: Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Bieńczyk oraz Dyrektor MGCK Donata Łukasiak. Przy okazji tego święta podziękowano także osobom, grupom i stowarzyszeniom pracującym z seniorami i na rzecz seniorów na terenie gminy i powiatu ryckiego.

Podczas tego wydarzenia Starosta Rycki Dariusz Szczygielski został wyróżniony Dużą Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Starosta podkreślił, że to wielki zaszczyt otrzymać takie odznaczenie oraz, że na pewno będzie ono mobilizowało do dalszej współpracy z seniorami i ZERiI. Takie samo wyróżnienie otrzymała także Donata Łukasiak – Dyrektor Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, a kilkunastu zasłużonym seniorom wręczono Małe Odznaki ZERiI oraz dyplomy.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna z udziałem lokalnych zespołów artystycznych. Na scenie wystąpiły: Zespół Śpiewaczy Karczmiska, Chór Seniora Relaks, Zespół Tańca Ludowego „Ryki” oraz solistki z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach.

Obchodom Dnia Seniora towarzyszyła sentymentalna i zarazem radosna atmosfera. Na zakończenie uroczystości specjalnie dla seniorów przygotowano słodki poczęstunek w postaci tortu.

Gratulujemy Organizatorom pięknego wydarzenia, a wszystkim Seniorom życzymy dużo zdrowia i radości na każdy dzień.

Fot. „Twój Głos” gazeta powiatu ryckiego

Autor: Powiat Rycki
Powrót