Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Powiat Rycki uhonorowany tytułem „Europejski Samorząd-Ambasador Funduszy Europejskich”

Powiat Rycki został uhonorowany tytułem „Europejski Samorząd-Ambasador Funduszy Europejskich” w kategorii „Środowisko” podczas uroczystej Gali, która odbyła się 28 października 2022 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Ambasadorami Funduszy Europejskich zostały samorzady najlepiej realizujace inwestycje unijne w województwie lubelskim. Laureatów i wyróżnionych, wybrała Kapituła w ramach 5 kategorii:

  1. Rewitalizacja - Laureat: Radzyń Podlaski za projekt pn. Poprawa stanu infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim.
  2. Środowisko - Laureat: Powiat Rycki za projekt pn. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Powiatu Ryckiego. 
  3. Dziedzictwo kulturowe i naturalne - Laureat: Powiat Łukowski za projekt pn. Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej – I etap podniesienia atrakcyjności Muzeum, zabytkowego parku i kopca.
  4. Włączenie społeczne i edukacja - Laureat: Gmina Lublin za projekt pn. Rozbudowa środowiskowego domu samopomocy „Kalina” w Lublinie.
  5. Zdrowie i polityka senioralna.- Laureat: Powiat Kraśnicki za projekt pn. Za krokiem krok.

W każdej z kategorii wyróżnione zostały po 2 samorządy i laureat - Ambasador Funduszy Europejskich. Podczas Gali wręczono wyróżnienie specjalne dla projektu, który stanowi dobrą praktykę współpracy samorządów na przyszłość. Wyróżnienie trafiło do Gminy Jastków – lidera projektu partnerskiego dotyczącego Poprawy spójności przestrzennej, społecznej i kulturowej Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez rewitalizację.

Podczas Gali, przyznane zostały także Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego za zasługi dla województwa lubelskiego, które otrzymali m. in. Starosta Rycki Dariusz Szczygielski i Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek.

W uroczystości udział wzięli: Beata Mazurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Zarząd Województwa Lubelskiego w składzie: Marszałek WL Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek WL Zbigniew Wojciechowski, Wicemarszałek WL Michał Mulawa, Członek Zarządu WL Zdzisław Szwed oraz Członek Zarządu WL Bartłomiej Bałaban, a także samorządowcy z terenu województwa lubelskiego.

Wydarzenie uświetniły koncerty muzyczne w wykonaniu akordeonisty Miłosza Bachonko i artystów z Teatru Muzycznego oraz zespołu De Mono.

Celem wydarzenia było uhonorowanie i docenienie samorządów, które najefektywniej wdrażają środki unijne w naszym regionie, o czym świadczą chociażby ministerialne rankingi. Wynika z nich, że województwo lubelskie pozostaje liderem we wdrażaniu funduszy unijnych.

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Rykach

fot. / źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót