Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Powiat Rycki uhonorowany tytułem „Europejski Samorząd-Ambasador Funduszy Europejskich”

Powiat Rycki został uhonorowany tytułem „Europejski Samorząd-Ambasador Funduszy Europejskich” w kategorii „Środowisko” podczas uroczystej Gali, która odbyła się 28 października 2022 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Ambasadorami Funduszy Europejskich zostały samorzady najlepiej realizujace inwestycje unijne w województwie lubelskim. Laureatów i wyróżnionych, wybrała Kapituła w ramach 5 kategorii:

  1. Rewitalizacja - Laureat: Radzyń Podlaski za projekt pn. Poprawa stanu infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim.
  2. Środowisko - Laureat: Powiat Rycki za projekt pn. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Powiatu Ryckiego. 
  3. Dziedzictwo kulturowe i naturalne - Laureat: Powiat Łukowski za projekt pn. Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej – I etap podniesienia atrakcyjności Muzeum, zabytkowego parku i kopca.
  4. Włączenie społeczne i edukacja - Laureat: Gmina Lublin za projekt pn. Rozbudowa środowiskowego domu samopomocy „Kalina” w Lublinie.
  5. Zdrowie i polityka senioralna.- Laureat: Powiat Kraśnicki za projekt pn. Za krokiem krok.

W każdej z kategorii wyróżnione zostały po 2 samorządy i laureat - Ambasador Funduszy Europejskich. Podczas Gali wręczono wyróżnienie specjalne dla projektu, który stanowi dobrą praktykę współpracy samorządów na przyszłość. Wyróżnienie trafiło do Gminy Jastków – lidera projektu partnerskiego dotyczącego Poprawy spójności przestrzennej, społecznej i kulturowej Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez rewitalizację.

Podczas Gali, przyznane zostały także Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego za zasługi dla województwa lubelskiego, które otrzymali m. in. Starosta Rycki Dariusz Szczygielski i Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek.

W uroczystości udział wzięli: Beata Mazurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Zarząd Województwa Lubelskiego w składzie: Marszałek WL Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek WL Zbigniew Wojciechowski, Wicemarszałek WL Michał Mulawa, Członek Zarządu WL Zdzisław Szwed oraz Członek Zarządu WL Bartłomiej Bałaban, a także samorządowcy z terenu województwa lubelskiego.

Wydarzenie uświetniły koncerty muzyczne w wykonaniu akordeonisty Miłosza Bachonko i artystów z Teatru Muzycznego oraz zespołu De Mono.

Celem wydarzenia było uhonorowanie i docenienie samorządów, które najefektywniej wdrażają środki unijne w naszym regionie, o czym świadczą chociażby ministerialne rankingi. Wynika z nich, że województwo lubelskie pozostaje liderem we wdrażaniu funduszy unijnych.

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Rykach

fot. / źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót