Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Obchody święta osób niewidomych i niedowidzących w Rykach

Starosta Rycki Pan Dariusz Szczygielski i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rykach Pani Teresa Flak wzięli udział w obchodach Dnia Białej Laski zorganizowanych przez Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Rykach.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących, obchodzone jest corocznie 15 października od 1964 roku. Uroczystość na rzecz integracji i wsparcia osób niewidomych i słabowidzących z terenu powiatu ryckiego odbyła się 27 października 2022 r. Starosta Rycki oraz Dyrektor PCPR w Rykach złożyli najlepsze życzenia dla wszystkich członków Koła w Rykch, oraz kwiaty na ręce Pani Teresy Piecek - Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Rykach. Przekazano także upominki od Powiatu Ryckiego.

Spotkanie i wspólną biesiadę umilał grą na akordeonie najmłodszy członek koła - Kamil Bilski. Członkowie Koła spedzili czas na rozmowach i dzieleniu się doświadczeniami oraz pasjami.. Relacje z uroczystości i opis działlności Koła zaprezentowano także w lokalnej prasie.

Autor: Powiat Rycki
Powrót