Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Uroczysta Gala 4. edycji Programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” w Tomaszowie Lubelskim – sukces dwóch uczennic ryckich szkół

„Lider wiedzy i ochrony środowiska” to organizowany od 2019 roku program stypendialny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który ma za zadanie aktywnie wspierać rozwój młodzieży szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy przedsięwzięcia realizują zadania przyrodnicze i prośrodowiskowe, zdobywają wiedzę z zakresu ekologii oraz dbałości o zdrowy tryb życia. Biorą również czynny udział w zajęciach i projektach organizowanych przez wyższe uczelnie, instytuty badawcze, ośrodki edukacyjne, parki narodowe, muzea, ogrody zoologiczne i botaniczne oraz inne instytucje związane z ochroną środowiska.

Nagrody w Programie otrzymują także nauczyciele lub opiekunowie dydaktyczni zaangażowani w działania uczniów. W ten sposób doceniana jest również ich aktywność w zakresie edukacji ekologicznej.

Program „Lider wiedzy i ochrony środowiska” jest realizowany przez WFOŚiGW w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Programu objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas uroczystej gali, która została zorganizowana 16 grudnia 2022r. w Tomaszowie Lubelskim. Laureatami zostało ostatecznie 26 uczniów oraz 25 nauczycieli z różnych szkół województwa lubelskiego. Wśród 26 laureatów 4. edycji programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” są dwie przedstawicielki naszego powiatu:

Zofia Sosnowska – I LO w Rykach, opiekun Danuta Miszczak oraz Małgorzata Wojtaś – Technikum w ZSZ nr 1 w Rykach, opiekun Barbara Okleja.

Obu uczennicom gratulujemy sukcesu!

Autor: Powiat Rycki
Powrót