Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Uroczysta Gala 4. edycji Programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” w Tomaszowie Lubelskim – sukces dwóch uczennic ryckich szkół

„Lider wiedzy i ochrony środowiska” to organizowany od 2019 roku program stypendialny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który ma za zadanie aktywnie wspierać rozwój młodzieży szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy przedsięwzięcia realizują zadania przyrodnicze i prośrodowiskowe, zdobywają wiedzę z zakresu ekologii oraz dbałości o zdrowy tryb życia. Biorą również czynny udział w zajęciach i projektach organizowanych przez wyższe uczelnie, instytuty badawcze, ośrodki edukacyjne, parki narodowe, muzea, ogrody zoologiczne i botaniczne oraz inne instytucje związane z ochroną środowiska.

Nagrody w Programie otrzymują także nauczyciele lub opiekunowie dydaktyczni zaangażowani w działania uczniów. W ten sposób doceniana jest również ich aktywność w zakresie edukacji ekologicznej.

Program „Lider wiedzy i ochrony środowiska” jest realizowany przez WFOŚiGW w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Programu objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas uroczystej gali, która została zorganizowana 16 grudnia 2022r. w Tomaszowie Lubelskim. Laureatami zostało ostatecznie 26 uczniów oraz 25 nauczycieli z różnych szkół województwa lubelskiego. Wśród 26 laureatów 4. edycji programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” są dwie przedstawicielki naszego powiatu:

Zofia Sosnowska – I LO w Rykach, opiekun Danuta Miszczak oraz Małgorzata Wojtaś – Technikum w ZSZ nr 1 w Rykach, opiekun Barbara Okleja.

Obu uczennicom gratulujemy sukcesu!

Autor: Powiat Rycki
Powrót