Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Skalskiego

– wieloletniego pracownika Starostwa Powiatowego w Rykach i oddanego społecznika.

Pan Jan Skalski urodził się w Rykach dnia 5 lutego 1947 roku. Przyszedł na świat w rodzinie o ugruntowanej pozycji środowiskowej, słynącej z tradycji patriotycznych i społecznej działalności. Gdy Skalski miał 11 lat zmarła jego mama, a dalszym wychowaniem Jana i jego brata Marka zajął się ojciec.

Od młodości zajmował się pracą w gospodarstwie rodzinnym i z zainteresowaniem śledził i poznawał nowinki techniczne. W 1964 roku podjął pracę w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku jako automatyk, a następnie pracował w Lotniczych Zakładach Remontowych w Dęblinie. W 1975 roku jako jedna z pierwszych osób został zatrudniony w nowo powstałym Zakładzie  Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Hortex w Rykach na stanowisku automatyka. Pod koniec lat 70-tych podjął studia i w roku 1984 ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie uzyskując tytuł inżyniera mechanizacji rolnictwa. W latach 1990 - 1999 Jan Skalski był zatrudniony w Urzędzie Rejonowym w Rykach pełniąc funkcje m. in. Zastępcy Kierownika Urzędu Rejonowego w Rykach przez okres 4 lat. Od 1 stycznia 1999 roku Jan Skalski był przez niemal 10 lat Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Rykach.  

Życie zawodowe umiejętnie dzielił z życiem rodzinnym, które tworzył wraz z żoną Alicją, córką Justyną i synem Marcinem.

Jan Skalski angażował się bardzo w życie społeczne, działał w Solidarności i współtworzył prawicowy ruch samorządowy na terenie Ryk. Był także wieloletnim i zasłużonym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ryk, wraz z którym podejmował wiele cennych inicjatyw na rzecz zachowania historii i kultury Ryk.

Pan Jan zostanie w pamięci mieszkańców Ryk i powiatu ryckiego jako osoba o wysokiej kulturze osobistej, dążąca do rozwiązywania problemów w sposób bezkonfliktowy. Te cechy osobowości Skalskiego, jego wrodzona skromność i chęć działania na rzecz lokalnej społeczności przysporzyły mu wielu sympatyków i umocniły pozytywny wizerunek jego osoby. Chociaż pan Jan dokonał już wiele w naszym środowisku, będzie  brakować jego doświadczenia, niezwykłego charakteru i wsparcia.

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia dla rodziny i najbliższych z powodu śmierci pana Jana Skalskiego składają: Zarząd i Rada Powiatu Ryckiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Rykach.

 Klepsydra

Autor: Powiat Rycki
Powrót