Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia br. przypada 75 rocznica powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego. Celem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie.

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia - „Zdrowie dla wszystkich" zakłada, że wszyscy ludzie powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i żyć pełnią życia w spokojnym, dostatnim i zrównoważonym świecie. Jest to podstawowe prawo każdego człowieka. Tymczasem, aż 30% światowej populacji nie ma dostępu do podstawowych usług zdrowotnych, a prawie dwa miliardy ludzi boryka się z katastrofalnymi lub zubożającymi wydatkami na zdrowie.

Aby hasło „Zdrowie dla wszystkich” stało się rzeczywistością, potrzeba, aby każdy człowiek miał dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Niezbędni są wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia, zapewniający wysokiej jakości opiekę medyczną. Konieczne są także decyzje, które zwiększą publiczne inwestycje na rzecz powszechnej ochrony zdrowia.

Więcej informacji na temat tegorocznego Dnia Zdrowia znajduje się na stronie Światowej Organizacji Zdrowia: https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą również obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Z tej okazji wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia składamy  wyrazy uznania i wdzięczności za poświecenie i zaangażowanie, a także ciężką i wymagającą pracę na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Życzymy satysfakcji i radości z każdej chwili zawodowej realizacji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Rada i Zarząd Powiatu Ryckiego 

Autor: Powiat Rycki
Powrót