Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
POWIATOWE BIURO BIZNES LUBELSKIE Powiat Rycki

Ikona wykres

ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

2 maja – Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego u góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8. Zasady jej prezentowania przedstawia publikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Biało-Czerwona”. Publikacja wskazuje między innymi różnice między flagą a barwami narodowymi. Miniprzewodnik MSWiA przypomina, że na terenie RP flaga państwowa ma zawsze pierwszeństwo przed innymi flagami.

Te oraz inne informacje związane z polskimi barwami narodowymi znajdują się w miniprzewodniku dostępnym na stronie gov.pl:
https://www.gov.pl/attachment/4be58ce4-f085-4a1b-9d90-d3008ed6783e

Autor: Powiat Rycki
Powrót