Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

NAGRODY STAROSTY RYCKIEGO ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY DÓBR KULTURY

„Niebieskie Owieczki” z Ryk zdobyły nagrodę finansową Starosty Ryckiego w wysokości 1.000 zł, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Wśród tegorocznych laureatów Nagród Starosty Ryckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury jest Schola Dziecięca „Niebieskie Owieczki” działająca przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. Młodzi artyści otrzymali nagrodę z rąk Starosty Ryckiego Dariusza Szczygielskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Łysonia 28 czerwca br. podczas koncertu finalistów I Festiwalu Piosenki Religijnej w Rykach. 

W imieniu samorządu powiatu ryckiego oraz swoim własnym chciałbym podziękować Wam za Waszą pasję i zaangażowanie z jaką reprezentujecie powiat rycki na wielu wydarzeniach kulturalnych zarówno w województwie lubelskim jak i na terenie całego kraju – powiedział Starosta Rycki Dariusz Szczygielski – Życzę Wam spełnienia marzeń, pięknych i szalonych pomysłów, cierpliwości  i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu. „Pełnia życia jest wtedy, gdy ma się przekonanie, że robi się coś ważnego, potrzebnego coś, co przynosi radość i pożytek ludziom i społeczeństwu” i tego Wam drogie dzieci z całego serca życzę.

„Niebieskie Owieczki” to chór dziecięco -młodzieżowy działający od 20 lat w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży przy Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. W swoich szeregach zrzesza dzieci i młodzież, która swoim śpiewem chce świadczyć o Panu Jezusie. Zespół na co dzień działa na terenie parafii Ryki. Ubogaca swoim śpiewem niedzielne msze święte i lokalne wydarzenia kulturalne. Opiekunem muzycznym, akompaniatorem i aranżerem utworów jest niezmiennie, od blisko dwudziestu lat, Pan Tomasz Antolak.

Zgodnie z decyzją zarządu Powiatu Ryckiego z dnia 22 maja br., Nagrodę Starosty Ryckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w wysokości 1.000 zł otrzymali również:

  • Zespół Wokalny „Jesienna Róża” działający przy Klubie Seniora MDK Dęblin,
  • Zespół „Dywizjon”,
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Tradycji i Rozwoju Gminy Kłoczew,
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich „Wspieramy się” z Czernica. 

Nagrody dla pozostałych laureatów zostaną wręczone w późniejszym terminie. 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót