Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

W ryckim szpitalu poświęcono Kaplicę oraz Tablicę, upamiętniającą dr Jadwigę Tukendorf

28 maja br. w Szpitalu Powiatowym w Rykach odbyła się niecodzienna uroczystość – poświęcenie nowej Kaplicy oraz Tablicy upamiętniającej dr Jadwigę Tukendorf (z d. Wilk). Inicjatorem wydarzenia był Starosta Rycki Dariusz Szczygielski.

Dr Jadwiga Tukendorf przez 48 lat była pediatrą. W latach 90. ubiegłego stulecia kierowała Szpitalem w Rykach. To za jej kadencji powstał budynek mieszczący obecnie między innymi Izbę Przyjęć. 

„Całe zawodowe życie poświęciła pacjentom, będąc wzorem pracowitości, energii działania i wrażliwości na potrzeby lokalnej społeczności” – to krótkie zdanie zamieszczone na tablicy w pełni oddaje to, kim była i jakimi wartościami kierowała się w życiu Pani Doktor Tukendorf – powiedział Starosta Rycki Dariusz Szczygielski podczas uroczystości -  Nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, bez względu na okoliczności dobro człowieka, dobro pacjenta stawiała na pierwszym miejscu. Była wybitnym lekarzem, prekursorem innowacyjnych zmian w lokalnej służbie zdrowia, a przede wszystkim bardzo dobrym człowiekiem. 

Tablicę Pamiątkową poświęcił prefekt watykańskiej kongregacji nauki wiary Ks. Kardynał Gerhard Müller wraz z Ks. Kanonikiem Stanisławem Chodźko Proboszczem Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach i Ks. Andrzejem Olszewskim z Kłoczewa Kapelanem szpitalnej Kaplicy. 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót