Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

ISKRY NIEPODLEGŁEJ - mobilne widowisko edukacyjne w Rykach

Już w najbliższy poniedziałek 5 czerwca br. multimedialne widowisko – ISKRY NIEPODLEGŁEJ dotrze do Ryk. Powiat rycki jest pierwszym punktem trasy pokazów na terenie województwa lubelskiego. Naczepa ekspozycyjna będzie stacjonowała na parkingu przy Kościele Parafialnym w Rykach ul. Wspólna 3. Zapraszamy do odwiedzenia tego niezwykłego widowiska w dniach od 5 do 7 czerwca br. (poniedziałek-środa). WSTĘP BEZPŁATNY!

Jednorazowo na seans trwający ok. 30 minut może wejść od 20 do 25 osób. Regulamin zwiedzania w załączeniu. Inicjatorem i realizatorem projektu jest Biuro „Niepodległa” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rykach. 

 

  • Dzień 1: 5 czerwca br. (poniedziałek) 9.00-17.00 (godz. 9.00-14.30 do dyspozycji dla zorganizowanych grup)
  • Dzień 2: 6 czerwca br. (wtorek) 9.00-17.00 (godz. 9.00-14.00 do dyspozycji dla zorganizowanych grup)
  • Dzień 3: 7 czerwca br. (środa) 9.00-15.00 (godz. 9.00-13.30 do dyspozycji dla zorganizowanych grup)

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie działające na zmysły. Nowoczesne technologie wizualne służą prezentacji faktów i postaci, które składają się na niesamowitą opowieść o potencjale naszej wspólnoty. Celem projektu jest m.in. wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej wokół wartości wspólnych dla polskiej historii i tożsamości. Organizatorzy mają nadzieję, że wychodząc ze spektaklu każdy będzie mógł poczuć, że niezależnie od swoich talentów, może stać się ISKRĄ NIEPODLEGŁEJ i zmieniać świat wokół siebie.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci Polek i Polaków XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu dziś wpływają na nasze życie. Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano oryginalną muzykę, a razem tworzą one spójny spektakl. Narratorem prowadzącym odbiorców drogą polskich dokonań jest wykreowany cyfrowy byt. Podczas tworzenia spektaklu wykorzystano także nowoczesne narzędzia, jak mobilny ekran transparentny czy obrazy wykreowane przez sztuczną inteligencję.

Szczegółowe informacje o projekcie:

 

Ikona pdf Regulamin ISKRY NIEPODLEGŁEJ, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 471,11 kB ]

 

Plakat z informacjami

 

Autor: Ewa Urban
Powrót