Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności Drukuj Zapisz

Wycieczka rowerowa do Komendy Powiatowej Policji w Rykach

W ramach akcji Eko - Tydzień, uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie wybrali  się na wycieczkę rowerową do Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą policjantów oraz zasadami bezpieczeństwa na drodze.

Wyruszyliśmy z placu przed szkołą o godzinie 8.30  po wcześniejszym sprawdzeniu stanu technicznego naszych rowerów i wyposażeniu się w kamizelki odblaskowe. Pod opieką nauczycieli pokonaliśmy około dwunastokilometrową trasę, jadąc prawidłowo uformowaną kolumną i przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Po drodze podziwialiśmy piękno przyrody i cieszyliśmy się aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Dotarliśmy do KPP Rykach, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez I zastępcę komendanta - komisarza Łukasza Walo i panią aspirant sztabową Agnieszkę Marchlak. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o pracy policji, jej zadaniach i uprawnieniach, a także o sposobach zapobiegania i zwalczania przestępczości. Mieliśmy też okazję zobaczyć różnego rodzaju sprzęt i wyposażenie używane przez policjantów, takie jak: radiowozy, kamery, kajdanki, pałki, kamizelki kuloodporne, broń i amunicja.

Dowiedzieliśmy się też zabezpieczać ślady przestępstw, a niektórzy zostawili też swoje odciski palców. Zwiedziliśmy również  strzelnicę i siłownię. Na koniec pożegnaliśmy się z naszymi gospodarzami  i podziękowaliśmy im za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję. Po krótkim odpoczynku wróciliśmy do szkoły tą samą trasą, zachowując ostrożność i kulturę na drodze. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Nie tylko poznaliśmy bliżej pracę policji, ale też promowaliśmy zdrowy tryb życia i ekologiczny sposób podróżowania. Było to niezapomniane doświadczenie dla nas wszystkich.

 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót