Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Wycieczka rowerowa do Komendy Powiatowej Policji w Rykach

W ramach akcji Eko - Tydzień, uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie wybrali  się na wycieczkę rowerową do Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą policjantów oraz zasadami bezpieczeństwa na drodze.

Wyruszyliśmy z placu przed szkołą o godzinie 8.30  po wcześniejszym sprawdzeniu stanu technicznego naszych rowerów i wyposażeniu się w kamizelki odblaskowe. Pod opieką nauczycieli pokonaliśmy około dwunastokilometrową trasę, jadąc prawidłowo uformowaną kolumną i przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Po drodze podziwialiśmy piękno przyrody i cieszyliśmy się aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Dotarliśmy do KPP Rykach, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez I zastępcę komendanta - komisarza Łukasza Walo i panią aspirant sztabową Agnieszkę Marchlak. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o pracy policji, jej zadaniach i uprawnieniach, a także o sposobach zapobiegania i zwalczania przestępczości. Mieliśmy też okazję zobaczyć różnego rodzaju sprzęt i wyposażenie używane przez policjantów, takie jak: radiowozy, kamery, kajdanki, pałki, kamizelki kuloodporne, broń i amunicja.

Dowiedzieliśmy się też zabezpieczać ślady przestępstw, a niektórzy zostawili też swoje odciski palców. Zwiedziliśmy również  strzelnicę i siłownię. Na koniec pożegnaliśmy się z naszymi gospodarzami  i podziękowaliśmy im za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję. Po krótkim odpoczynku wróciliśmy do szkoły tą samą trasą, zachowując ostrożność i kulturę na drodze. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Nie tylko poznaliśmy bliżej pracę policji, ale też promowaliśmy zdrowy tryb życia i ekologiczny sposób podróżowania. Było to niezapomniane doświadczenie dla nas wszystkich.

 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót