Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Mechanicy lotniczy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Franciszka Kleeberga w Dęblinie wracają z tarczą.

W dniach 31.05 – 03.06 na lotnisku w 43. Bazie Lotnictwa Marynarki Wojennej odbyła się kolejna edycja zawodów modeli latających Learn and Fly 2023. Uczniowie w składzie Karpiński Kacper i Olszewski Dominik wraz ze swoim nauczycielem Dariuszem Kołodziejskim ponownie wzięli udział w tych jakże zacnych zawodach modelarskich.

W tym roku lotnicze ścieżki zaprowadziły ww. zespół aż nad polskie morze, do Gdyni. Konkurencja była bardzo duża, ale jako jedyna grupa uczestnicząca w zawodach posiadaliśmy latający model zbudowany z kompozytów. Na uwagę zasługuje fakt, że główny inżynier zespołu Karpiński Kacper zaprojektował model  z wykorzystaniem technologii komputerowych oraz druku 3D.

 Za dokumentację techniczną oraz prezentację przebiegu prac nad modelem odpowiadał Olszewski Dominik. Dumą napawa to, że jeden z Panów inżynierów zakładów PZL w Mielcu, członek jury ocenił bardzo wysoko pracę uczniów słowami: „Ten model szybowca został przez Was tak zbudowany, że mógłby trafić na sklepowe półki”. Zaangażowanie, determinacja oraz wytężona praca uczniów Kacpra i Dominika pozwoliła na awans zespołu do startu w finale, który odbędzie się już 14.06. w Mielcu.

Dariusz Kołodziejski

Autor: Ewa Urban
Powrót