Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

GORĄCE POWITANIE W PORTUGALII - praktyki zagraniczne uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie

Trzy tygodnie przed końcem roku szkolnego 2022/2023 10-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie udała się na czterotygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe do Portugalii.

Flaga unii europejskiej i napis współfinansowane przez unię europejską

Wyjazd realizowany jest w ramach programu Erasmus+, Akcja KA121-VET- Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.


W praktykach zagranicznych biorą udział uczniowie kształcący się w zawodach: technik rachunkowości, technik reklamy, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. Przed nami cztery tygodnie pracy, zdobywania umiejętności zawodowych i poznawania kultury Portugalii. 


Nasza podróż rozpoczęła się 14 czerwca tuż po północy. Na lotnisku w Porto wylądowaliśmy ok. godziny 10.45, gdzie  zostaliśmy przywitani przez przedstawiciela Intercultural Association Mobility Friends – naszego portugalskiego partnera i udaliśmy się do miejsca zakwaterowania. Portugalia przywitała nas pięknym słońcem.


Po zakwaterowaniu mogliśmy zrelaksować się nad basenem odreagowując trudy podróży. Kolejnego dnia w ramach „zaprzyjaźnienia się” z okolicą  zwiedziliśmy centrum Barcelos. Miasteczko to nierozerwalnie łączy się z legendą o kogucie i niewinnym pielgrzymie zmierzającym do Santiago de Compostela. Kogut jest symbolem Portugalii rozpowszechnionym na całym świecie. Nasz spacer po Barcelos rozpoczęliśmy w pobliżu średniowiecznej wieży Torre de Barcelos, na którą można się wspiąć i z jej szczytu podziwiać piękną okolicę. Mieliśmy też okazję przechadzać się kwiecistymi alejkami  ogrodu Jardim das Barrocas. Przyjemnie było usiąść na ławce wśród pachnących kwiatów.


Paulina Russa, Aleksandra Mateńka

klasa IV, technik reklamy

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót