Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Otwarcie drogi powiatowej Nr 1410L Wylezin, Janopol, Kłoczew.

Wczoraj odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia drogi powiatowej nr 1410L Wylezin, Janopol, Kłoczew która była zwieńczeniem starań i pracy wielu osób, jednocześnie przykładem świetnej współpracy samorządowców Starosty Ryckiego – Pana Dariusza Szczygielskiego i Wójta gminy Kłoczew Pana Zenona Stefanowskiego.

Droga powiatowa  Kłoczew, Janopol, Wylezin to bardzo ważny trakt komunikacyjny dla rozwoju zarówno powiatu  jak i gminy Kłoczew, to droga prowadząca bezpośrednio do powiatu garwolińskiego i węzła drogi szybkiego ruchu S 17.  Niestety jej stan przez lata pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego Zarząd Powiatu za zgodą Rady Powiatu złożył wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Funduszu Rozwoju Dróg i powiat otrzymał dotację natomiast wkład własny do inwestycji pochodził z dotacji przekazanej przez Gminę Kłoczew oraz środków własnych powiatu ryckiego.

Całość zadania pn „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1410L od km 5+195 do km 9+600 w m. Wylezin, Janopol, Kłoczew wynosiła  9.743 500,55 zł dofinansowanie z Regionalnego Funduszu Rozwoju Dróg wynosiło 4 500 809,12 zł,  zł. pomoc gminy Kłoczew 2 621 345,71 zł, Powiat Rycki 2 621 345,72 zł. Wykonano przebudowę drogi, poboczy obustronnych, chodnika oraz zatok autobusowych 
i zjazdów. Przebudowano również skrzyżowania. Wykonano aktywne przejścia dla pieszych oraz położono 3 warstwy mieszanek bitumicznych: warstwę wyrównawczą, wiążącą i ścieralną na długości 4 kilometry 405 metrów. Pan Starosta Dariusz Szczygielski wraz  z Panem Wójtem Zenonem Stefanowskim przyjęli gratulacje od Pana Ministra Przemysława Czarnka przekazane za pośrednictwem Pana Marka Wocha  doradcy społecznego Pana Ministra. W imieniu Wojewody Lubelskiego Pana Lecha Sprawki sukcesu pogratulował Panu Staroście  Pan Paweł Paszko – Dyrektor Biura Wojewody. Odebrali  również podziękowania od mieszkańców. Ks Kanonik dr Piotr Paćkowski - proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela 
w Kłoczewie poświęcił nową drogę. Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. 

Pan Starosta Dariusz Szczygielski podziękował za pomoc i współpracę Wójtowi i Radzie Gminy Kłoczew która dofinansowała inwestycję dotacją. Panu  Posłowi na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Leszkowi Kowalczykowi, Przewodniczącemu Rady Powiatu  w Rykach Panu Piotrowi Łysoniowi, oraz pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych, Starostwa Powiatowego w Rykach oraz Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego  i Urzędu Gminy Kłoczew. Pan Starosta Dariusz Szczygielski w ciepłych słowach docenił również jakość wykonania i reakcje mieszkańców na czasowe utrudnienia w ruchu cyt” Dzięki sprawności i doskonałej organizacji firmy wykonawczej PRD Lubartów, przebudowa trwała niecały rok. Uciążliwość była duża, ale nikt się nie skarżył. To już druga inwestycja na terenie gminy Kłoczew która przebiegła bez zakłóceń. Tutaj ludzie pozytywnie reagują  i z sympatią odnoszą się do drogowców. Serdecznie za to dziękujemy”

Poniżej przedstawiamy Państwu fotorelację.

 

  

 

Autor: Ewa Urban
Powrót