Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

PÓŁFINAŁ KONKURSU „KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA”

W dniu 22 lipca br w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbył się półfinał konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza”, który został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rykach.

Do konkursu przystąpiło łącznie 13 Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń działających na terenie powiatu ryckiego: KGW w Sobieszynie, KGW Paprotnia, Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Rozwoju Gminy Kłoczew, KGW w Zosinie, KGW w Brzezinach "Brzezinki", KGW Krasnogliny, KGW Nowe Zadybie, KGW w Owni, KGW Kłoczew, KGW "Nowodworzanki" w Nowodworze, Aktywne KGW w Zalesiu, KGW w Moszczance, KGW w Rososzy.

Po burzliwych obradach Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce zajęło KGW w Moszczance za Kaczkę duszoną z pomidorami 

II miejsce zajęło KGW Nowe Zadybie za Racuchy ze zsiadłego mleka

III miejsce zajęło KGW w Zalesiu za Zrazy á la Potocki

Ze względu na bardzo wysoki poziom przygotowanych potraw przyznano trzy wyróżnienia. Pierwsze wyróżnienie przyznano dla KGW Kłoczew za Kapuśniak Polski, drugie dla KGW w Brzezinach „Brzezinki” za Zacierki z grzybami i cebulą, trzecie dla KGW w Rososzy za Mięso w Wekach.

Nagrody finansowe za wyróżnienia oraz za udział w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu  za przygotowanie pysznych, regionalnych potraw. Życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót