Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Projekt „Śmierć oczami dziecka: żałoba - temat tabu. STOP SAMOBÓJSTWOM”

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie informuje o możliwości przystąpienia w 2024 r. do projektu edukacyjno-społecznego pn. „Śmierć oczami dziecka: żałoba - temat tabu. STOP SAMOBÓJSTWOM”, realizowanego przez Stowarzyszenie Les Orphelins w Tarnobrzegu.

Projekt dotyczy profilaktyki powikłań procesu żałoby u dzieci i młodzieży oraz profilaktyki samobójstw. Ma on na celu:  psychopedagogiczne wsparcie w żałobie, upowszechnianie wiedzy na temat potrzeb dzieci w żałobie, kształtowanie postawy tolerancji dla różnych stanów emocjonalnych u dzieci, które straciły bliską osobę, wdrażanie do empatycznego współfunkcjonowania w życiu codziennym z dziećmi po stracie, profilaktykę ryzyka powikłania procesu żałoby i wystąpienia zaburzeń emocjonalno-rozwojowych u dzieci i młodzieży w sytuacji wystąpienia kryzysu wywołanego stratą, profilaktykę zachowań ryzykownych wśród młodych osób, profilaktykę samobójstw, kompleksowe wsparcie rodzin w sytuacji kryzysowej wynikającej z przeżywania żałoby oraz wsparcia pracowników placówek oświatowych i służb pomocowych w zakresie udzielania pomocy interwencyjnej w sytuacji śmierci w przestrzeni społecznej poprzez udział przede wszystkim  w bezpłatnych szkoleniach. 

Do końca 2023r. działania projektowe będą realizowane na terenie Podkarpacia i w Małopolsce. Twórcy projektu rozważają uruchomienie działań na terenie innych województw, m.in. na terenie Województwa Lubelskiego, w zależności od zainteresowania ze strony odbiorców w danym regionie. 

Autor: Ewa Urban
Powrót