Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Szkolenie i warsztaty edukacyjne z OZE

W środę 27 września br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach odbyło się spotkanie z zakresu odnawialnych źródeł energii. Przedsięwzięcie obejmowało szkolenie oraz warsztaty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli. Organizatorem akcji jest Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego.

Tematem spotkania były szanse i wyzwani związane z rozwojem odnawialnych źródeł energii na obszarach objętych ochroną. Przedstawiciele Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych opowiedzieli także o unikalnych walorach środowiskowych naszego województwa i podpowiedzieli, jak dbać o zasoby przyrodnicze oraz czerpać z nich w zrównoważony sposób.

W szkoleniu i warsztatach edukacyjnych z zakresu odnawialnych źródeł energii wzięli udział uczniowie z klas IV technikum (IV ACT, IV DT, IV ET) oraz V technikum (V MST, V GT i V FT) oraz nauczyciele z ZSZ nr 1 w Rykach, łącznie 150 osób. 

 

Działanie edukacyjne organizowane zostało w ramach projektu pn. „Podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie odnawialnych źródeł energii na obszarach chronionych województwa lubelskiego” dofinansowanego ze środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Autor: Ewa Urban
Powrót